Tokio: Ivanović mistrzynią

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Ana Ivanović w finale Toray Pan Pacific Open dwóch setach pokonała Caroline Wozniacki i dzięki temu zwycięstwu zdobyła czwarty tytuł w tym sezonie.

Początek pierwszego seta był wyrównany. W piątym gemie Dunka miała przewagę, żeby wyjść na prowadzenie 3:2, ale od tego momentu całkowitą kontrolę nad meczem przejęła Serbka, która wygrała 17 punktów z rzędu i pierwszą partię zapisała na swoim koncie 6:2.

W drugiej odsłonie meczu Wozniacki jako pierwsza przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie 3:1. Finalistka US Open nie zdołała jednak utrzymać tej przewagi i o losach tego seta musiał zadecydować tie-break. W dodatkowej rozgrywce Ivanović zagrała bardzo dobrze i zasłużenie mogła cieszyć się z triumfu w tokijskiej imprezie.

Caroline zagrała dzisiaj bardzo dobry mecz – skomplementowała przeciwniczkę zwyciężczyni. – To była zacięta walka dzisiaj, było kilka naprawdę trudnych momentów, szczególnie w drugim secie. Starałam się grać punkt po punkcie i bardzo się cieszę, że na końcu przyniosło to dobrym skutek. To wspaniałe uczucie zdobyć ten tytuł – zakończyła uszczęśliwiona Ivanović.

Dla byłej mistrzyni Roland Garros to 52 mecz wygranym w tym sezonie. Serbka jeszcze nigdy nie odniosła tylu zwycięstw w jednym roku. Jej najlepszy wynikiem do tej pory było 51 wygranych w 2007 roku. Tenisistka urodzona w Belgradzie nie wygrała też nigdy czterech turniejów w jednym sezonie. W 2007 i 2008 trzykrotnie okazywała się najlepsza.

Dzięki zwycięstwu w Toray Pan Pacific Open wzrosły szanse Ivanović na udział w kończących sezon Mistrzostwach WTA w Singapurze.