US Open: pokaz siły Williams

/ Anna Niemiec , źródło: usopen.org/własne, foto: AFP

Serena Williams potrzebowała zaledwie 59 minut, żeby pokonać Jekatarinę Makarową i awansować do finału US Open. Amerykanka zwyciężyła 6:1 6:3.

Rosjanka pokonała reprezentantkę Stanów Zjednoczonych podczas Australian Open 2012. Razem z Jeleną Wiesniną wyeliminowały również siostry Williams z tegorocznego US Open w grze podwójnej. Tym razem jednak Makarowa nie miała nić do powiedzenia w starciu z siedemnastokrotną mistrzynią Wielkiego Szlema w grze pojedynczej.

W pierwszych dwóch gemach spotkania obie tenisistki utrzymały własne podania. Jednak potem na korcie dzieliła i rządziła już tylko liderka światowego rankingu, która wygrała dziewięć gemów z rzędu. Makarowa następnego gema zdobyła dopiero przy wyniku 0:4 w drugim secie. Faworytka gospodarzy serwowała, żeby zakończyć spotkanie przy wyniku 5:2, ale Rosjance udało się przełamał bardzie utytułowaną rywalkę. Chwilę później sama jednak przegrała własne podanie i Serena Williams mogła się cieszyć z awansu do ósmego finału imprezy na kortach Flushing Meadows w karierze.

Obrończyni tytułu w pojedynku przeciwko Makarowej posłała 24 uderzenia wygrywające przy tylko 15 niewymuszonych błędach.

Młodsza z sióstr Williams nie ukrywała ogromnej radości po wygraniu ostatniej piłki. – Czuję się wspaniale, że mogę tu być. Jestem taka szczęśliwa. Nie myślałam, że będę w tym miejscu dzisiaj. Ona jest taką agresywną zawodniczką, która radzi sobie ze wszystkim dobrze – skomplementowała rywalkę finalistka ostatniej tegorocznej lewy Wielkiego Szlema. – Cieszę się, że potrafiłam być skoncentrowana przez cały mecz.

Amerykanka dzięki półfinałowemu zwycięstwu jako pierwsza zapewniła sobie udział w kończących Mistrzostwach WTA w Singapurze.

Serena Williams o tytuł zagra z Caroline Wozniacki, która w dramatycznych okolicznościach pokonała Peng Shuai.