New Haven: hat-trick Kvitovej

/ Antoni Cichy , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Petra Kvitova po raz trzeci z rzędu zagra w finale Connecticut Open. Triumfatorka Wimbledonu o tytuł w ostatnim sprawdzianie przed US Open powalczy z Magdaleną Rybarikovą, która okazała się lepsza od Camili Giorgi.

Półfinałowe spotkanie Kvitovej z Samanthą Stosur zapowiadano jako starcie mistrzyń. Choć nie pokazuje tego wynik, pierwszy set był iście mistrzowski. Czeszka tylko raz przełamała Australijkę, a przy prowadzeniu 5:3 nie wykorzystała czterech setboli. „Sam” w końcu nie wytrzymała szturmu Kvitovej i przegrała 3:6. W drugim secie dominowała już czwarta rakieta globu, która straciła tylko jednego gema.

Stosur napsuła trochę krwi zwyciężczyni Wimbledonu. 24-latki to nie zaskoczyło. – Widziałam jej mecz z Sereną w Cincinnati – był bardzo trudny i bardzo zacięty. Zdawałam sobie sprawę, że gra dobrze. Nie patrzę na liczby, ale wiedziałam, że muszę dzisiaj dobrze zagrać. Starałam się grać najpiękniej, jak potrafię, i cieszę się, że byłam w stanie to zrobić – powiedziała po konfrontacji Kvitova.

Drugą finalistką Connecticut Open została Magdalena Rybarikova. Słowaczka, podobnie jak jej najbliższa rywalka, do zwycięstwa potrzebowała dwóch setów. Z Camilą Giorgi wygrała bowiem 6:4, 6:2.