Cincinnati: bezapelacyjny triumf Sereny Williams

Serena Williams po raz pierwszy w karierze sięgnęła po tytuł w turnieju Western & Southern Open, rozgrywanym w Cincinnati. W pojedynku finałowym Amerykanka wygrała z Aną Ivanović 6:4, 6:1.

Początek finału zapowiadał spore emocje. Serbka grała bardzo pewnie, umiejętnie rozrzucała po korcie Amerykankę i popisała się kilkoma skutecznymi returnami. W efekcie Ivanović prowadziła 3:1 i miała dwa break pointy na 4:1.

Od tego momentu Williams znacząco podniosła poziom gry, prezentując swój optymalny tenis. Do końca meczu Amerykanka pewnie kontrolowało własne podanie, umiejętnie obnażając słabe strony swojej rywalki (szczególnie drugi serwis). Pierwszego seta Ivanović zakończyła podwójnym błędem, druga partia rozstrzygnęła się już po 25 minutach rywalizacji.

Dla Sereny Williams to 62. tytuł w rozgrywkach WTA, ale dopiero pierwszy w Cincinnati. W ubiegłym roku Amerykanka przegrała tu w finale z Wiktorią Azarenką (po dramatycznej walce, zakończonej w tie breaku trzeciego seta wynikiem 8-6).

Podopieczna Patricka Mouratoglou już przed finałem miała zapewniony triumf w klasyfikacji Emirates Airline US Open Series. Tym samym Williams w przypadku końcowego sukcesu w US Open zainkasuje rekordowe cztery miliony dolarów!

Ana Ivanović pomimo dzisiejszej porażki i tak ma prawo być zadowolona ze swojej postawy w Cincinnati. W sobotę Serbka rozegrała porywający mecz z Marią Szarapową (czytaj więcej). Pochodząca z Belgradu tenisistka zmazała tym samym „plamę” po słabym występie w Montrealu (porażka w drugiej rundzie z Coco Vandeweghe).