Waszyngton: trzy Rosjanki w ćwierćfinale

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Swietłana Kuzniecowa zapewniła sobie awans do ćwierćfinału Citi Open. Była mistrzyni Roland Garros jest jedną z trzech Rosjanek, która zagra w najlepszej ósemce imprezy w Waszyngtonie.

Tenisistka rozstawiona z numerem szóstym pokonała Belgijkę w dwóch setach, ale w obu partiach rywalka sprawiła jej sporo problemów. – Prowadziłam w pierwszym secie 4:1, ale sprawy się skomplikowały. W drugim secie prowadziłam 5:2, ale sprawy ponownie się skomplikowały – zdradziła po meczu zwyciężczyni. – Muszę poprawić zamykanie meczów, ale teraz nie mogę się doczekać kolejnych pojedynków w US Open Series, żeby jak najlepiej przygotować się do US Open – zakończył Rosjanka.

Kuzniecowa w kolejnej rundzie zagra z Vanią King, która w dwóch setach pokonała swoją rodaczkę Christinę McHale.

W innym z ćwierćfinałów dojdzie do wewnątrzrosyjskiego pojedynku. Jekaterina Makarowa zmierzy się w nim z Anastazją Pawliuczenkową. Pierwsza z Rosjanek uporała się z japońską kwalifikantką, Hiroko Kuwatą. Druga okazała się lepsza od reprezentantki gospodarzy Lauren Davis.

Ćwierćfinał debla
L. Dekmeijere, N. Melichar (Łotwa, USA) – A. Rodionova, O. Rogowska (Austraia, 4) 7:6(2) 1:6 14:12