Bastad: Barthel i Scheepers w finale

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/wtatennis.com, foto: AFP

Mona Barthel i Chanelle Scheepers zagrają o tytuł w Bastad. Niemka po zaciętym pojedynku pokonała Silvię Soler-Espinosę, a zawodniczka RPA w dwóch setach uporała się z Janą Cepelovą.

Pojedynek Barthel i Scheepers był dużo bardziej wyrównanym i emocjonującym półfinałem. Spotkanie trwało prawie dwie i pół godziny. Pierwszą partię gładko, do dwóch wygrała Niemka. Potem jednak Hiszpanka poprawiła swoją grę i zaczęła się walka. Przy wyniku 5:3 Soler-Espinosa miała aż siedem piłek setowych, ale ostatecznie została przełamana! Barthel jednak nie dała rady chwilę potem utrzymać własnego podania i koniec końców partię przegrała. W rozstrzygającej odsłonie Hiszpanka dwukrotnie prowadziła z przewagą breaka – najpierw 3:1, potem 4:2, ale decydujące gemy powędrowały na konto Niemki, która wygrała 7:5.

Jej finałową rywalką będzie Chanelle Scheepers. W pierwszej partii doszło aż do siedmiu przełamań. Tenisistka z RPA prowadziła już 5:2, ale pozwoliła Cepelovej odrobić straty. Dwa ostatnie gemy należały jednak do niej i to ona wygrała 7:5. Drugi set potoczył się szybciej. Scheepers miała wyraźniejszą przewagę, dwukrotnie przełamała rywalkę i zwyciężyła do dwóch.