Bukareszt: rumuński półfinał

W finale pierwszej edycji turnieju w Bukareszcie na pewno wystąpi reprezentantka gospodarzy. O ten przywilej powalczą w sobotę Simona Halep i Monica Niculescu. Drugą parę półfinałową utworzyły Roberta Vinci oraz Kristna Kucova.

Trzecia w rankingu Halep z roli głównej faworytki do tytułu wywiązuje się jak na razie bezbłędnie. Dzisiaj potrzebowała zaledwie pięćdziesięciu pięciu minut, by pokonać Larę Arruabarreno 6:3, 6:1. W drugim secie Hiszpanka jedynego gema wygrała przy podaniu reprezentantki gospodarzy.

Halep w trzech dotychczasowych spotkaniach w Bukareszcie oddała rywalkom czternaście gemów i ani jednego seta.

Zupełnie inaczej wyglądała droga do półfinału Moniki Niculescu. Pochodząca z Bukaresztu tenisistka pokonała dzisiaj rozstawioną z „ósemką” Polonę Hercog 6:2, 2:6, 7:6(3). Warto przypomnieć, że w drugiej rundzie to Słowenka wygrała mecz po tie breaku trzeciego seta, eliminując Katarzynę Piter.

W walce o tytuł pozostaje turniejowa „dwójką”. Roberta Vinci wygrała w ćwierćfinale z Petrą Cetkovską 7:5, 6:3. Doświadczona Włoszka w drugim secie prowadziła już 5:1. Czeszka walczyła jednak do końca, w ósmym gemie zdołała wybronić trzy meczbole przy własnym podaniu, ale następnie Vinci pewnie utrzymała swój serwis. Był to pierwszy mecz pomiędzy tymi tenisistkami.

Po raz pierwszy w karierze w półfinale turnieju WTA wystąpi Kristina Kucova. W pojedynku dwóch tenisistek z drugiej setki rankingu Słowaczka wygrała z Danką Kovinić 6:4, 1:6, 6:3.

Ćwierćfinały singla:
Simona Halep (Rumunia, 1) – Lara Arruabarrena (Hiszpania) 6:3, 6:1
Roberta Vinci (Włochy, 2) – Petra Cetkovska (Czechy, 7) 7:5, 6:3
Monica Niculescu (Rumunia) – Polona Hercog (Słowenia, 8) 6:2, 2:6, 7:6(3)
Kristna Kucova (Słowacja) – Danka Kovinić (Czarnogóra) 6:4, 1:6, 6:3

Ćwierćfinały debla:
K. Piter, O. Sawczuk (Polska, Ukraina, 1) – K. Bertens, T. Paszek (Holandia, Austria) 6:2, 4:6, 10-8 (czytaj więcej)
C. Buyukakcay, K. Knapp (Turcja, Włochy) – I. Begu, M. Irigoyen (Rumunia, Argentyna, 4) 7:5, 5:7, 10-8
E. Bogdan, A. Cadantu (Rumunia, WC) – R. Olaru, W. Sołowiejewa (Rumunia, Rosja) 6:3, 7:5