Bukareszt: festiwal przełamań

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Do najlepszej ósemki turnieju awansowały dwie najwyżej rozstawione tenisistki, Simona Halep i Roberta Vinci. Odpadła za to turniejowa „czwórka” Karin Knapp. Stawkę ćwierćfinalistek uzupełniła Petra Cetkovska.

Turniejowa „jedynka” szybko wygrała pierwszego seta. W drugim na już na początku przełamała swoją rywalkę i objęła prowadzenie 2:1. W sześciu kolejnych gemach obie tenisistki nie potrafiły jednak utrzymać swoich podań. Przy 5:4 Halep udało się złamać tę tendencję i przy pomocy własnego serwisu zakończyła spotkanie.

To był bardzo trudny mecz – powiedziała po meczy zwyciężczyni. – Było bardzo gorąco, wilgotność była duża. Cieszę, że udało mi się wygrać mecz w dwóch setach i będę mogła dalej czerpać przyjemność z gry w tej imprezie.

Do ćwierćfinału awansowała również druga najwyżej rozstawiona tenisistka w Bucharest Open, Roberta Vinci. Deblowa partnerka Sary Errani pokonała w trzech setach Silvię Soler-Espinosę. Pierwszego seta wygrała Hiszpanka, ale w dwóch kolejnych lepsza była już Włoszka.

Nie powiodło się innej tenisistce z Półwyspu Apenińskiego. Karin Knapp w trzech setach uległa Dance Kovinić.

W czwartek do ćwierćfinału awansowała również Petra Cetkovska, która dopiero w tie-breaku trzeciego seta pokonała kwalifikantkę z Holandii, Kiki Bertens.

Druga runda singla
Simona Halep (Rumunia, 1) – Aleksandra Krunić (Serbia) 6:2 6:4
Roberta Vinci (Włochy, 2) – Silvia Soler-Espinosa (Hiszpania) 3:6 6:2 6:1
Danka Kovinić (Czarnogóra) – Karin Knapp (Włochy, 4) 6:4 2:6 6:3
Petra Cetkovska (Czechy, 7) – Kiki Bertens (Holandia, Q) 6:4 3:6 7:6(4)

Pierwsza runda debla
K Piter, O. Sawczuk (Polska, Ukraina, 1) – P. Cetkovska, A. Panowa (Czechy, Rosja) 6:2 6:3