Bukareszt: udany debiut Halep

/ Michał Jaśniewicz , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Simona Halep wygrała inauguracyjny mecz turnieju WTA w Bukareszcie. Wielka faworytka gospodarzy pokonała Indy De Vroome 6:0, 6:4. Bez większych problemów mecz pierwszej rundy wygrała również rozstawiona z „dwójką” Roberta Vinci.

Dzisiaj w Bukareszcie rozegrano trzy ostatnie mecze pierwszej rundy oraz cztery pierwsze drugiej fazy imprezy. Udany debiut w turnieju WTA na własne ziemi (jest to pierwsza edycja imprezy w Bukareszcie) zanotowała Halep. Trzecia tenisistka rankingu nie miała większych problemów z pokonaniem 190. rakiety.

Po wygraniu pierwszego seta 6:1, w drugim Rumunka prowadziła już 3:1 i serwowała przy 5:3. 18-letnia Holenderka zdołała odrobić stratę przełamania, ale następnie po raz kolejny skapitulowała przy własnym podaniu.

Naprawdę byłam zachwycona atmosferą. Było niesamowicie – przyznała Halep, która pierwotnie miała zacząć turniej od pojedynku z Kristiną Mladenovic, ale Francuzka w ostatniej chwili wycofała się. – Byłam pod wrażeniem kibiców i jestem zadowolona, że zdołałam wygrać w dwóch setach. To był dobry początek turnieju.

Ze zmiennym szczęściem grały dzisiaj inne reprezentantki gospodarzy. Alexandra Dulgheru nie zdołała pokusić się o niespodziankę w konfrontacji z Robertą Vinci. W meczu pierwszej rundy dwukrotna triumfatorka turnieju w Warszawie od stanu 2:6, 3:2 przegrała cztery kolejne gemy.

Jako jedna z pierwszych w ćwierćfinale zameldowała się z kolei Monica Niculescu. Mieszkająca w Bukareszcie tenisistka rozegrała dwa zacięte sety z kwalifikantką Elitsą Kostovą, oba kończąc zwycięsko po 7:5. W drugim secie Bułgarka prowadziła 5:3, a w dziesiątym gemie nie wykorzystała dwóch setboli.

Polona Hercog (Słowenia, 9) – Katarzyna Piter (Polska) 6:2, 5:7, 7:6(4) (czytaj więcej)
Monica Niculescu (Rumunia) – Elitsa Kostova (Bułgaria, Q) 7:5, 7:5
Kristina Kucovaa (Słowacja) – Cristina Dinu (Rumunia, WC) 6:2, 6:3
Lara Arruabarrena (Hiszpania) – Cagla Buyukakcay (Turcja) 7:5, 3:6, 7:6(6)

Simona Halep (Rumunia, 1) – Indy De Vroome (Holandia) 6:0, 6:4
Kiki Bertens (Holandia) – Irina-Camelia Begu (Rumunia) 6:0, 3:6, 6:2

Ćwierćfinał debla:
P. Kania, A. Tatiszwili (Polska, Gruzja) – O. Kałasznikowa, A. Krunić (Gruzja, Serbia) 7:5, 3:6, 10-7 (czytaj więcej)

Pierwsza runda debla:
R. Olaru, W. Sołowiejewa (Rumunia, Rosja) – L. Arruabarrena, S. Soler-Espinosa (Hiszpania, 3) 3:6, 6:3, 11-9