Bad Gastein: Meusburger pokonała rewelację Wimbledonu

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Rok temu Yvonne Meusburger wygrywając turniej w Bad Gastein, sprawiła sporo radości miejscowym kibicom. Austriaczka zrobiła pierwszy krok w kierunku obrony tytułu. We wtorek wygrały również Errani, Petkovic, Switolina i Giorgi.

Tenisistka z Austrii awansowała do drugiej rundy, ale nie przyszło jej to ławo. Pierwszą rywalką Meusburger w byla Tereza Smitkova. Czeszka była rewelacją tegorocznej edycji Wimbledonu. Z eliminacji przedarła się do czwartej rundy turnieju głównego. W Londynie zatrzymała ją dopiero Lucie Safarova. Smitkova rywalizację w Bad Gastein również musiała zacząć od eliminacji. Ponownie udało jej się awansować do turnieju głównego, gdzie trafiła na obrończynię tytułu. Pierwszego seta w tie-breaku wygrał tenisistka rozstawiona z numerem 6. Drugą partię 6:4 zapisała na swoim koncie Smitkova. Czeska tenisistka w w trzeciej odslonie meczu prowadziła już 5:3, ale decydująca partię 7:5 wygrała reprezentantka gospodarzy.

Następną przeciwniczką Yvonne Meusburger będzie Chanelle Scheepers, która w dwóch setach pokonała Marianę Duque-Marino.

Na awans do drugiej rundy mocno musiała napracować się Carla Suarez Navarro. Rozstawiona z numerem 3 Hiszpanka dopiero po trzech zaciętych setach pokonała niemiecką kwalifikantkę, Laurę Siegemund.

Sporą niespodziankę sprawiła Dinah Pfizenmaier. Niemka pokonała dobrze spisującą się w tym roku na kortach ziemnych, Marię-Teresę Torro-Flor.

W ślady swojej siostry nie poszła Kristyna Pliskova. Czeszka uległa w trzech setach Shelby Rogers ze Stanów Zjednoczonych.

Do drugiej rundy awansowały również Elina Switolina, Andrea Petković oraz Włoszki Sara Errani i Camila Giorgi.

Pierwsza runda singla
Sara Errani (Włochy, 2) – Katerina Siniakova (Czechy, Q) 6:3 6:2
Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 3) – Laura Siegemund (Niemcy, Q) 7:6(3) 1:6 6:4

Pierwsza runda debla
M. Barthel, S. Klemenschits (Niemcy, Austria) – G. Dabrowski, A. Rosolska (Kanada, Polska, 3) 6:1 6:3
K. Pliskova, K. Pliskova (Czechy, 2) – Y. Neuwirth, J. Toljan (Austria, WC) 6:2 6:0