Wimbledon: Na Li poza turniejem!

/ Tomasz Krasoń , źródło: wimbledon.org/własne, foto: AFP

Na Li odpadła w trzeciej rundzie Wimbledonu! Rozstawiona z "dwójką" Chinka po dwóch tie breakach przegrała z Barborą Zahlavovą Strycovą. Patrząc na liczby, to największa niespodzianka tegorocznego turnieju.

Biorąc pod uwagę tylko numery rozstawienia, dotychczas największymi niespodziankami Wimbledonu, były porażki turniejowych "siódemek", czyli Jeleny Janković i Davida Ferrera. Dziś doszło do zdarzenia jeszcze mniej oczekiwanego. Z punktu widzenia rankingu zasługującego na miano sensacji.

Z turnieju odpadła bowiem Na Li, wiceliderka rankingu WTA i mistrzyni tegorocznego Australian Open. Doświadczona Chinka musiała uznać wyższość Barbory Zahlavovej Strycovej, niewysokiej Czeszki, która w piątek na korcie numer 1 zapracowała na największy sukces w karierze. Nigdy dotąd nie pokonała rywalki z czołowej dziesiątki, nigdy nie przebrnęła również przez trzecią rundę imprezy wielkoszlemowej. Zahlavova Strycoba wygrała z Li w dwóch setach, ale nie można powiedzieć, że był to krótki mecz. Trwał 2 godziny i 19 minut, a obie partie kończyły się w tie breakach. które 28-letnia Czeszka wygrywała 7-5. Nieszczęście Chinki potęguje fakt, iż przy piłce meczowe popełniła ona podwójny błąd serwisowy.

Zahlavova Strycova w czwartej rundzie zmierzy się z Caroline Wozniacki, która wcześniej bez problemów wygrała z Aną Konjuh, tracąc jedynie trzy gemy. Dla Czeszki sezon na kortach trawiastych jest najlepszym okresem w karierze. W Birmingham po raz pierwszy w karierze dotarła do finału imprezy rangi Premier.