Eastbourne: Kerber zagra z debiutantką

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

O tytuł w Aegon International zagrają Angelique Kerber i Madison Keys. Niemka pokonała w trzech setach Caroline Wozniacki, a Amerykanka bez większych problemów uporała się Heather Watson.

Pojedynek niemiecko-duński lepiej rozpoczęła Caroline Wozniacki. Była liderka światowego rankingu wygrała pierwszego seta 6:3 i w drugim prowadziła już 2:0. Kerber zdołał jednak wygrać trzy gemy z rzędu i pierwszy raz objęła prowadzenie w meczu. Od tego momentu obie tenisistki wygrywały swoje gemy serwisowe. Do rozstrzygnięcia losów tego seta potrzebny był tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce lepiej poradziła sobie Niemka, która wygrała pięć ostatnich punktów. W decydującej odsłonie tego półfinałowego pojedynku, to tenisistka naszych zachodnich sąsiadów kontrolowała przebieg większości wymian i dzięki agresywnej grze wygrała tego seta 6:3.

Jestem dzisiaj bardzo zadowolona ze swojej gry – powiedziała po meczu zwyciężczyni. – Caroline jest wymagającą rywalką. Myślę, że zagrałyśmy bardzo zacięty mecz na wysokim poziomie. Dobrze się bawiłam dzisiaj na korcie i jestem bardzo szczęśliwa, że zagram w finale. – Angelique Kerber nie ukrywa, że pasuje jej nawierzchnia w Eastbourne. – Dobrze czuję się na trawie. Lubię na niej grać, bo pasuje do mojego stylu gry.

Dziewiąta obecnie tenisistka świata w finale zmierzy się z Madison Keys. Amerykanka w półfinale pokonała Heather Watson 6:3 6:1. Dla reprezentantki Stanów Zjednoczonych będzie to pierwszy finał imprezy WTA w karierze. Obie tenisistki grały ze sobą dotychczas dwukrotnie. Oba pojedynki w dwóch setach wygrała Kerber.

H. Chan, Y. Chan (Tajwan) – S. Errani, R .Vinci (Włochy, 1) 6:2 6:3
M. Hingis, F. Pennetta (Szwajcaria, Włochy) – K. Peschke, K. Srebotnik (Czechy, Słowenia, 2) 6:4 4:6 10:8