Eastbourne: zwycięstwa Wozniacki i Hingis

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto:

Agnieszce Radwańskiej nie udało się awansować do drugiej rundy Aegon International. Swoje mecze wygrały za to Caroline Wozniacki i Angelique Kerber. W deblu zwycieżyły Martina Hingis i Flavia Pennetta.

Caroline Wozniacki udanie zainaugurowała sezon na kortach trawiastych. Dunka w pierwszej rundzie Aegon International pokonała zawsze groźną Samanthę Stosur. Mecz nie zaczął się dobrze dla byłej liderki światowego rankingu. Jej rywalka prowadziła w pierwszym secie 5:3. Wozniacka wygrała jednak cztery kolejne gemy, dzięki czemu pierwszego seta zapisała na swoim koncie. W drugiej odsłonie spotkania to Australijka jako pierwsza zdobyła przełamanie i objęła prowadzenie 2:0. Tenisistka urodzona w Odense zdołała jednak odrobić straty, ponownie przełamała serwis rywalki i wygrała drugiego seta 6:4.

Kolejną przeciwniczką Caroline Wozniacki będzie Sloane Stephens. Amerykanka okazała się lepsza od Caroline Garcia.

W pierwszej rundzie zwycięstwo odniosła również inna rozstawiona tenisistka, Angelique Kerber. Niemka pokonała w dwóch setach Alison Riske.

W poniedziałek oprócz tego do kolejnej fazy rozgrywek awansowały również Alize Cornet i Jelena Wiesnina.

Dzisiaj rozegrano również pierwsze deblowe spotkania. W Eastbourne do Wimbledonu przygotowuje się Martina Hingis, która do londyńskiej imprezy dostała „dziką kartę” razem z Wierą Zwonariewą. W Aegon Internationał Szwajcarka występuje w duecie z Flavią Pennettą. Para szwajcarsko-włoska w pierwszej rundzie uporała się dzisiaj z rozstawionymi z numerem czwartym Rosjankami, Jekatariną Makarową i Jeleną Wiesniną.

Pierwsza runda singiel

Anastazja Pawliuczenkowa (Rosja) – Agnieszka Radwańska (Polska, 1) 6:4 3:6 7:6(4)
Angelique Kerber (Niemca, 5) – Alison Riske (USA) 7:6(6) 6:4
Caroline Wozniacki (Dania, 8) – Samantha Stosur (Australia) 7:5 6:4
Alize Cornet (FRA) – Bojana Jovanovski (Serbia) 6:3 6:2
Jelena Wiesnina (Rosja) – Shuai Peng (Chiny) 6:3 6:4
Sloane Stephens (USA) – Caroline Garcia (Francja) 6:2 6:4

Pierwsza runda debel

M. Hingis, F. Pennetta (Szwajcaria, Włochy) – J. Makarowa, J. Wiesnina (Rosja, 4) 7:5 6:2
S. Aoyama, M. Niculescu (Japonia, Rumunia) – A. Pawliuczenkowa, L. Safarova (Rosja, Czechy) 3:6 6:4 10:8