Birmingham: Stosur i Stephens grają dalej

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

W środę do trzeciej rundy turnieju WTA w Birmingham pewnie awansowały Samantha Stosur i Sloane Stephens. Najwyżej rozstawioną tenisistką, która odpadła z imprezy okazała się Lucie Safarova.

Stosur i Stephens są rozstawione w turnieju odpowiednio z numerem dwa i trzy. I zgodnie poszły w ślady największej gwiazdy imprezy, Any Ivanović, która dzień wcześniej pewnie awansowała do trzeciej rundy. Stosur pokonała 6:1, 6:3 Christinę McHale, a swą wyraźną przewagę w tym meczu udowadniała od samego początku, gdy szybko objęła prowadzenie 5:0. W drugiej odsłonie również popisała się imponującą szarżą, tym razem od stanu 1:2. Na uwagę zasługuje wyczyn Australijki z piątego gema, gdyż zaserwowała w nim 4 asy (łącznie 8 w całym meczu).

Dobrze zaczęłam, co pomogło mojej pewności siebie – przyznała Stosur. – W drugim secie było kilka trudnych momentów, ale przez nie przebrnęłam i cieszę się, że wygrałam w dwóch setach.

Kolejną rywalką Stosur będzie jej rodaczka, Casey Dellacqua. Pogromczyni Urszuli Radwańskiej wygrała w środę 6:4, 6:3 z Varvarą Lepchenko. Bratobójczy pojedynek o ćwierćfinał rozegra również Sloane Stephens. Rozstawiona z "trójką" Amerykanka pokonała pewnie 6:2, 6:4 Francescę Schiavone i w trzeciej rundzie spotka się z Alison Riske. Wymieniając pewnie wygrywające faworytki, nie można pominąć Kirsten Flipkens. Grająca z "czwórką" Belgijka oddała tylko pięć gemów Camili Giorgi.

Gorzej spisała się natomiast rozstawiona z "piątką" Lucie Safarova, która po długim, ponad dwugodzinnym spotkaniu, uległa swojej rodaczce Barborze Zahlavovej Strycovej. Odpadła, również po morderczym boju, Monica Puig. Portorykanka uległa Kimiko Date-Krumm, a tie break trzeciego seta tego spotkania można określić mianem dreszczowca – Japonka prowadziła 6-3, przegrała cztery kolejne akcje, obroniła meczbola i wygrała ostatecznie 9-7. Z turnieju odpadła także rozstawiona z "jedenastką" Madison Keys, która urwała tylko trzy gemy Timei Babos.

Samantha Stosur (Australia, 2) – Christina McHale (USA) 6:1, 6:3
Sloane Stephens (USA, 3) – Francesca Schiavone (Włochy) 6:2, 6:4
Kirsten Flipkens (Belgia, 4) – Camila Giorgi (Włochy) 6:3, 6:2
Barbora Zahlavova Strycova (Czechy) – Lucie Safarova (Czechy, 5) 6:3, 3:6, 7:5
Klara Koukalova (Czechy, 6) – Virginie Razzano (Francja) 5:7, 7:6(5), 7:6(0)
Petra Cetkovska (Czechy) – Magdalena Rybarikova (Słowacja, 8) 6:4, 7:5
Shuai Zhang (Chiny, 9) – Shahar Peer (Izrael) 6:3, 3:6, 6:2
Timea Babos (Węgry, LL) – Madison Keys (USA, 11) 6:2, 6:1
Kimiko Date-Krumm (Japonia) – Monica Puig (Portoryko, 12) 2:6, 6:4, 7:6(7)
Alison Riske (USA, 15) – Nadia Kiczenok (Ukraina, Q) 7:6(4), 6:1
Casey Dellacqua (Australia, 16) – Varvara Lepchenko (USA) 6:4, 6:3
Aleksandra Wozniak (Kanada, Q) – Johanna Konta (Wielka Brytania, WC) 6:4, 6:2

Pierwsza runda debla:
K. Date-Krumm. B. Zahlavova Strycova (Japonia, Czechy) – A. Kudriawcewa, A. Rodionova (Rosja, Australia, 4) 7:5, 6:2
H.C. Chan, Y.J. Chan (Tajwan) – D. Hantuchova, M. Lucić-Baroni (Słowacja, Chorwacja) 7:5, 4:6, 10-7
C. Garcia, S. Zhang (Francja, Chiny) – N. Broady, H. Watson (Wielka Brytania, WC) 4:6, 6;3, 10-5
L. Huber, L. Raymond (USA) – M. Erakovic, A. Parra Santonja (Nowa Zelandia, Hiszpania) 6:4, 7:6(0)