Roland Garros: Na Li za burtą!

Sensacja w Paryżu! Rozstawiona z numerem dwa, tegoroczna mistrzyni z Melbourne, Na Li przegrała w pierwszej rundzie Roland Garrros z Kristiną Mladenovic 5:7, 6:3, 1:6!

Przed French Open 21-letnia Mladenovic miała na koncie tylko cztery wygrane mecze w turniejach głównych WTA, w bieżącym sezonie. Francuzka do imprezy przystąpiła ze 103. miejscem w rankingu.

Mecz od początku miał zacięty przebieg. Mladenovic prowadziła 3:1, ale Li zdołała odrobić straty, a w dziesiątym gemie doprowadziła do dwóch setboli. Reprezentantka gospodarzy wyszła z opresji, a od stanu 5:5 wygrała również dwa kolejne gemy!

Dwa kolejne sety potoczyły się znacznie szybciej. Drugą partię Li rozpoczęła od wygrania trzech pierwszych gemów i przewagę przełamania pewnie utrzymała do końca.

""

W decydującym secie doszło do kolejnego zwrotu sytuacji. Od stanu 1:1 pięć kolejnych gemów zapisała na swoje konto młoda Francuzka. Li w końcówce, całkowicie się „posypała”. Tylko w tej trzeciej partii Chinka odnotowała 14 niewymuszonych błędów (w całym spotkaniu 37). Przy 5:1 i 40-0 Mladenovic popełniła podwójny błąd, ale za drugą okazją zdołała skończyć spotkanie.

32-letnia Li to mistrzyni Roland Garros sprzed trzech lat. Z paryską imprezą po pierwszej rundzie żegna się dopiero pierwszy raz! Warto przypomnieć, że wczoraj inauguracyjny mecz przegrał triumfator męskiej rywalizacji Australian Open – Stanislas Wawrinka.

Dla Kristiny Mladenovic to dopiero drugi wygrany mecz w turnieju głównym Roland Garros, a w Paryżu startuje nieprzerwanie od 2009 roku. Francuzka o pierwszy w karierze awans do trzeciej rundy zagra z Alison Riske.

Kristina Mladenovic (Francja) – Na Li (Chiny, 2) 7:5, 3:6, 6:1