Norymberga: wielka szansa Bouchard

/ Antoni Cichy , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Eugenie Bouchard może w sobotę sięgnąć po swój pierwszy tytuł w karierze. Kanadyjka finale zmierzy się ze znakomicie grającą w Norymberdze Karoliną Pliskovą. Czeszka przepustkę do decydującego spotkania wywalczyła sobie w trzysetowej konfrontacji z Eliną Switoliną.

NÜRNBERGER VERSICHERUNGSCUP to pierwszy tak udany turniej w wykonaniu rozstawionej z „dwójką” Bouchard od kilku tygodni. 20-latka w Rzymie i Madrycie nie awansowała nawet do drugiej rundy. Na norymberskich kortach osiągnęła już finał, a w sobotę może osiągnąć jeszcze więcej – zdobyć premierowy tytuł.

Półfinałowy pojedynek z Karin Knapp Bouchard rozstrzygnęła w dwóch setach. Wygrała 6:4, 6:3. – Ona grała bardzo dobrze. Wiem, że stać ją na jeszcze lepszą grę. To był bardzo solidny mecz z mojej strony – podsumowała pojedynek dziewiętnasta rakieta świata, komplementując przy okazji Włoszkę.

Kanadyjka w sobotę wystąpi w swoim drugim finale rozgrywek WTA. Naprzeciwko niej ustawi się Karolina Pliskova, która zaznała już smaku zwycięstwa w całym turnieju. Czeszka na pewno nie zamierza składać broni, tym bardziej że w Norymberdze pokazała próbkę swoich niemałych możliwości. W ćwierćfinale wyeliminowała nadzieję gospodarzy Angelique Kerber, a w półfinale turniejową „czwórkę” Elinę Switolinę.

Pliskova nie weszła najlepiej w spotkanie i przegrała pierwszego seta do 2. Od drugiego to ona dyktowała tempo i zwyciężyła w kolejnych partiach odpowiednio 6:1 i 6:2. – Zaczęłam powolnie, ale w drugim secie się obudziłam i grałam agresywniej. Jestem szczęśliwa, że wróciłam i wygrałam drugą oraz trzecią partię – opisywała pojedynek 22-latka.

Czeszka debiutuje na NÜRNBERGER VERSICHERUNGSCUP i niewątpliwie wyprawa do Bawarii będzie u niej budziła miłe wspomnienia. – Gram tutaj dobrze. Lubię klub. Ludzie są mili. Wszystko jest dobre – zachwalała norymberskie klimaty finalistka.

Ostatnie starcie Bouchard i Pliskovej zakończyło się triumfem tej pierwszej. Kanadyjka po zaciętej walce wygrała 4:6, 6:4 i 7:5 w pierwszej rundzie zeszłorocznego US Open. – To był bardzo trudny mecz – wspomina turniejowa „dwójka”.

Półfinał singla:
Eugenie Bouchard (Kanada, 2) – Karin Knapp (Włochy) 6:4, 6:3
Karolina Pliskova (Czechy) – Elina Switolina (Ukraina, 4) 2:6, 6:1, 6:2

Półfinał debla:
M. Krajicek, K. Pliskova (Holandia, Czechy) – L. Huber, L. Raymond (USA, 1) 2:6, 7:6(7)