Stuttgart: męczarnie Szarapowej

/ Patryk Stec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

W pierwszym dniu turnieju WTA w Stuttgarcie faworytki nie zawiodły. Bez żadnych problemów do kolejnej rundy awansowały: Roberta Vinci, Sara Errani i Swietłana Kuzniecowa. Sporo namęczyć musiała się z kolei Maria Szarapowa.

Sara Errani mierzyła się z Klarą Koukalovą. Po pierwszym, jednostronnym secie, w drugim zgubiła rytm i musiała sobie poradzić z własnymi słabościami. Ostatecznie jej się to udało, przełamała się zagrywając drop shota w odpowiednim momencie, i wygrała spotkanie 6:3, 6:4, po zbyt długim forehandzie Czeszki.

Lubię od czasu do czasu zagrać drop shota. Dobrze czasami pokazać inne zagranie i zaskoczyć przeciwnika. Gdy biegasz z jednej strony na drugą, ciężko się odpowiednio ustawić i zagrać niespodziewaną, krótką piłkę – powiedziała Włoszka.

W kolejnym spotkaniu, nie lada problemy miała Maria Szarapowa. Po spotkaniu trwającym prawie 3,5 godziny, pokonała Lucie Safarovą 7:6(5), 6:7(5), 7:6(2). W pierwszym secie obie panie wygrywały swoje rozdania i dopiero w tie breaku gorsza okazała się Safrova. W drugim, Czeszka już wygrywała 3:0, ale Szarapowa a wzięła się do roboty i doprowadziła do kolejnego tie breaka, w którym niestety nie udało jej się wygrać.

W ostatnim secie Rosjanka prowadziła już 5:1 i wydawało się, że zaraz zakończy mecz. Jednak dała się dogonić i dopiero w tie breaku ostatecznie pokazała swoją wyższość. W następnej rundzie zmierzy się z rodaczką, Anastazją Pawliuczenkową.

Roberta Vinci pokonała kwalifikantkę Annikę Beck 6:3, 6:2. Mecz raczej nie był zbyt porywający. Wygrała zdecydowana faworytka, która w następnej rundzie zmierzy się z Agnieszką Radwańską.

Svetlana Kuzniecowa  bez problemów rozprawiła się z Gioią Barbieri, która jeszcze przed spotkaniem mówiła: – Mam świra na punkcie tenisa. Tylko, gdy wychodzę na kort, czuję się jak dzieciak w Boże Narodzenie. Rosjanka nie pozostawiła złudzeń kto jest lepszy, doprowadzając do wyniku 6:2, 6:3.

Roberta Vinci – Annika Beck 6:3, 6:2
Maria Szarapowa – Lucie Safarova 7:6(5), 6:7(5), 7:6(2)
Anastazja Pawliuczenkowa – Diana Marcinkevica 6:3, 6:2
Swietłana Kuzniecowa – Gioia Barbieri 6:2, 6:3
Alisa Klejbanowa Ajla Tomljanović 6:2, 6:4
Sara Errani – Klara Koukalova 6:3, 6:4
Carla Suarez Navarro – Jekatarina Makarowa 6:0, 6:4