Katowice: Giorgi i Suarez Navarro w drugim półfinale

/ Tomasz Krasoń , źródło: Korespondencja z Katowic, foto: AFP

Camila Giorgi i Carla Suarez Navarro zagrają w drugim półfinale turnieju BNP Paribas Katowice Open. Zarówno Włoszka, jak i Hiszpanka, pewnie wygrały swoje mecze w dwóch setach.

Sesję wieczorną w katowickim Spodku otworzyło spotkanie Camili Giorgi z Shahar Peer. Okrzyknięta rewelacją turnieju 22-letnia Włoszka uznawana była za faworytkę tego pojedynku. Udowodnił to zresztą początek spotkania. Do stanu 5:0 Giorgi absolutnie zdominowała izraelską rywalkę, wzbudzając uznanie fantastycznymi akcjami kończonymi to z forhendu, to z bekhendu. W pierwszej, toczącej się w błyskawicznym tempie partii, Peer zdołała urwać Włoszce tylko jednego gema. Na grę Izraelka załapała się natomiast w drugiej odsłonie. Giorgi nie była już tak skuteczna, przytrafiało się jej coraz więcej błędów, w związku z czym Peer mogła pokazać więcej niż desperackie próby obrony. Do stanu 4:3 gra była wyrównana. W końcówce jednak 22-letnia Włoszka wyraźnie przyspieszyła i w przeciwieństwie do poprzedniego meczu, w którym walczyła z Robertą Vinci, nie miała problemów z zamknięciem pojedynku. Znów sięgnęła po swe popisowe zagrania i po 59 minutach gry triumfowała 6:1, 6:4.

Drugą finalistką została Carla Suarez Navarro. Rozstawiona z „trójką” Hiszpanka przystępowała do ćwierćfinału, mając na koncie jeden dobry (w pierwszej rundzie z Alison Van Uytvanck) i jeden słaby mecz (w drugiej rundzie z Alexandrą Dulgheru). W piątek 25-latka z Las Palmas pokazała to lepsze oblicze. Odczuwającą skutki zmęczenia po późnym przylocie z Monterrey Magdalenę Rybarikovą pokonała 6:2, 6:3. Mecz trwał 1 godzinę i 21 minut.

Sobotnia rywalizacja w Katowicach rozpocznie się o godzinie 14 walką o finał Agnieszki Radwańskiej z Alize Cornet. Następnie odbędzie się mecz deblowy z udziałem Klaudii Jans-Ignacik i Raluki Olaru. Z kolei drugi półfinał, w którym wystąpią Giorgi i Suarez Navarro zaplanowano na godzinę 18.

Ćwierćfinały singla:
Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 3) – Magdalena Rybarikova (Słowacja, 7) 6:2, 6:3
Camila Giorgi (Włochy) – Shahar Peer (Izrael) 6:1, 6:4