Miami: Hingis z tytułem po siedmiu latach!

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/wtatennis.com, foto: AFP

Martina Hingis i Sabine Lisicki wygrały turniej WTA w Miami. Dla 33-letniej Szwajcarki to pierwszy tytuł od prawie siedmiu lat i 38. triumf w grze podwójnej w karierze!

Udało się. Martina Hingis i jej podopieczna Sabine Lisicki sięgnęły po tytuł w deblu w Miami. Finał trwał półtorej godziny i przez długi fragment to Jekaterina Makarowa i Jelena Wiesnina były bliżej sukcesu.

Rosjanki zdobyły w pierwszej partii dwa przełamania i wygrały 6:4. Do połowy drugiego seta obie pary pilnowały własnego podania, ale wreszcie Hingis i Lisicki znalazły sposób na breaka. Tyle tylko, że chwilę później same przegrały serwis i znów było równo. W samej końcówce przycisnęły raz jeszcze i w kluczowym momencie zdobyły drugie przełamanie, triumfując 6:4.

Decydujący tie break wyrównany był tylko do połowy. Przez chwilę Rosjanki nawet miały dwa oczka przewagi, ale od stanu 3:5 wszystkie punkty powędrowały na konto Szwajcarki i Niemki, które dzięki temu wygrały mecz i cały turniej.

Dla Martiny Hingis to 38. deblowy tytuł WTA w karierze, a 81. w ogóle. Jej podopieczna Sabine Lisicki wygrała w grze podwójnej po raz trzeci. Tyle samo ma też triumfów w singlu.

Finał debla:
M. Hingis, S. Lisicki (Szwajcaria, Niemcy) – J. Makarowa, J. Wiesnina (Rosja) 4:6, 6:4, 10-5