Miami: Hingis w finale

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Martina Hingis po siedmiu latach przerwy zagra w finale gry podwójnej turnieju z cyklu WTA. Razem ze swoją podopieczną, Sabine Lisicki pokonały w półfinale Sony Open Tennis Carę Black i Sanię Mirzę.

W środę Szwajcarka i Niemka po niesamowitej batalii zwyciężyły Anabel Medinę Garrigues i Jarosławę Szwedową. Hiszpanka i Kazaszka wygrały pierwszego seta 6:3 i w drugim prowadziły 5:4 i 40:0. Nie potrafiły jednak wykorzystać żadnej z trzech piłek meczowych. Przy 6:5 straciły kolejne dwie szanse na zakończenie spotkania. Doszło do tie breaka, w którym uciekły szósta i siódma okazja na wygranie meczu. Para Hingis/Lisicki następnej szansy swoim przeciwniczkom już nie dały i wyrównały stan meczu. Doszło do mistrzowskiego tie breaka. Para szwajcarsko-niemiecka już na początku objęła prowadzenie, nie oddała go do końca i zwyciężyła 10:7.

W półfinale była liderka światowego rankingu i jej podopieczna zmierzyły się z rozstawionymi z numerem pięć Carą Black i Sanią Mirzą. Pierwszego seta wygrały 6:3. W drugim tenisistki z Indii i Zimbabwe prowadziły już 4:2, ale Hingis i Lisicki wygrały cztery gemy z rzędu i to one cieszyły się z awansu do finału.

Martina Hingis po raz ostatni w turnieju WTA w finale gry podwójnej wystąpiła w marcu 2003 roku. Razem z Marią Kirilenko wygrała wtedy turniej w Doha. Dla rodaczki Rogera Federera będzie to 52 finał osiągnięty w grze podwójnej. Do tej pory zdobyła 37 tytułów, w tym 9 wielkoszlemowych. Dla porównania Sabine Lisicki wystąpiła w trzech finałach, z czego wygrała dwa.

W finale Sony Open Tennis przeciwniczkami Szwajcarki i Niemki będą zwyciężczyni meczu pomiędzy Jekaterinę Makarową i Jeleną Wiesniną oraz Raquel Kops-Jones i Abigail Spears. Finał zaplanowano na niedzielę.