Miami: Li ostatnią półfinalistką

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Chinka Na Li uzupełniła grono półfinalistek turnieju WTA w Miami. Chinka po zaciętym meczu pokonała Dunkę Caroline Wozniacki 7:5, 7:5.

Obie tenisistki we wcześniejszych pojedynkach w tym turnieju spisywały się bardzo dobrze. Wozniacki uporała się między innymi z jedną z faworytek gospodarzy, Sloane Stephens, Na Li w dwóch rozegranych wcześniej meczach (w pierwszej rundzie miała "wolny los", a w drugiej walkowera oddała Alisa Klejbanowa) nie straciła seta.

Ten pojedynek zdecydowanie lepiej rozpoczęła Chinka i gdy prowadziła 4:1 (z przewagą dwóch przełamań) to wydawało się, że set otwarcia bardzo szybko padnie jej łupem. Wozniacki nie zamierzała się jednak poddawać. Dzięki bardzo dobrej grze wygrała cztery gemy z rzędu i wyszła na prowadzenie. Co z tego, skoro końcówka i tak należała do Li. Chinka jeszcze raz zdobyła breaka i tym razem utrzymał już przewagę, wygrywając 7:5.

W drugiej odsłonie tylu przełamań nie było. Pierwszego breaka mieliśmy dopiero w ósmym jej gemie, kiedy to Wozniacki zdołała wygrać przy serwisie rywalki i po chwili serwowała na seta. Dunka prowadziła 30-0, była dwie piłki od wygrania partii, lecz przegrała kolejne cztery punkty, a Li poszła za ciosem. Turniejowa "dwójka" znów rozegrała znakomitą końcówkę i zwyciężyła w całym meczu 7:5, 7:5.

O miejsce w finale Li zagra z Dominiką Cibulkovą. Dla Słowaczki będzie to okazja na rewanż za przegraną w finale Australian Open.