Miami: Szarapowa pierwszą półfinalistką

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Marii Szarapowej do szóstego finału w Sony Open Tennis brakuje już tylko jednego zwycięstwa. W ćwierćfinale Rosjanka pokonała w dwóch setach Petrę Kvitovą.

Czterokrotna zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych swoimi pierwszymi występami w Miami nie zachwyciła. Straciła sety w meczach przeciwko Lucie Safarowej i Kirsten Flipkens. Petra Kvitova wręcz przeciwnie. W spotkaniu przeciwko Anie Ivanović zaprezentowała się imponująco. Po stracie seta wygrała dwanaście gemów z rzędu.

Rosjanka mecz przeciwko Czeszce zaczęło słabo. Popełniała dużo niewymuszonych błędów. Nie do końca dobrze funkcjonował również serwis tenisistki urodzonej w Niaganiu. Kvitova prezenty rywalki skwapliwie wykorzystała i objęła prowadzenie 4:2. Jednak od tego momentu Maria Szarapowa grała już tylko lepiej i 11 z 13 następnych gemów padło jej łupem. Nie można tego powiedzieć o tenisistce naszych południowych sąsiadów. Kvitova w drugim secie nie potrafiła się zbliżyć do poziomu gry, który zaprezentowała dzień wcześniej w meczu przeciwko Ivanović.

Pierwsze gemy nie były najlepsze w moim wykonaniu. Dlatego cieszę się, że nie tylko zachowałam spokój, ale również cały czas próbowałam być agresywna. Myślę, że to się opłaciło, pomimo tego, że na początku meczu zrobiłam za dużo niewymuszonych błędów – oceniła Maria Szarapowa. –Im dłużej mecz trwał, tym więcej dostawałam szans. Krok po kroku coraz bardziej odnajdywałam się w poszczególnych punktach. Grałam coraz lepiej, narzucałam swój styl gry i wchodziłam przed linię końcową. Dopóki nie wygrasz ostatniej piłki, nic nie jest pewne, ale czułam, że zaczynam grać we właściwy sposób – kontynuowała Rosjanka.

Turniejowa czwórka powiedziała również kilka miłych słów o swojej przeciwniczce –Petra jest wielkoszlemową mistrzynią. Nie można zlekceważyć kogoś kto wchodzi na kort i ma tego typu doświadczenie za sobą. Ona ma możliwości, żeby grać wspaniały tenis, nikt nie ma co do tego wątpliwości – zakończyła pierwsza półfinalistka tegorocznego Sony Open Tennis.

Maria Szarapowa w półfinale zmierzy się ze zwyciężczynią meczu pomiędzy Sereną Williams i Angelique Kerber.