Miami: dobry dzień Amerykanek

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

W środę sporo powodów do radości mieli kibice gospodarzy. Pięć z sześciu reprezentantek Stanów Zjednoczonych awansowało do drugiej rundy turnieju w Miami.

Z groźną przeciwniczką poradziła sobie Christina McHale, która pokonała w dwóch setach Chinkę Jie Zheng. W nagrodę w kolejnej rundzie zmierzy się z Estonką Kaią Kanepi. Podopieczna Macieja Synówki, Coco Vandeweeghe po przejściu eliminacji poszła za ciosem i w turnieju głównym pokonała Marinę Erakovic.Vania King swoją rywalkę odesłała do domu na „rowerze”. Swoje mecze wygrały również Lauren Davis i Madison Keys.Ta druga w kolejnej rundzie spotka się z rozstawioną z numerem 31 Danielą Hantuchovą i nie jest w tym pojedynku bez szans.

Najciężej na swój awans musiała zapracować Alison Riske, która w trzech setach pokonała Nadię Kiczenok. Jedyną reprezentantką Stanów Zjednoczonych, która nie zdołała przebić się do kolejnej rundy była Victoria Duval. Musiała ona uznać wyższość Kiki Bertens.

W pojedynku pokoleń, tym razem górą młodość. Donna Vekić pokonała w dwóch setach Kimiko Date-Krumm. Młoda Chorwatka w kolejnej rundzie będzie miała okazję zmierzyć się ze Swietłaną Kuzniecową. Swój mecz wygrała również Andrea Petkovic, która pokonała Marię-Teresę Torro-Flor. Niemka w kolejnej rundzie spotka się z rozstawioną z numerem 22 Alize Cornet. Znając Francuzkę, może to być całkiem ciekawy i emocjonujący pojedynek.

Do kolejnej rundy awansowała również posiadaczka „dzikiej karty” Rebecca Peterson, która dość niespodziewanie pokonała Monę Barthel. Szwedka wygrała pierwszego seta, w drugim prowadziła 4:2 i wtedy Niemka poddała spotkanie.

W starciu dwóch kwalifikantek Olgi Goworcowej i Shahar Peer, lepsza w trzech setach okazała się Białorusinka. Goworcowa w drugiej rundzie zmierzy się z triumfatorką imprezy w Indian Wells, Flavią Pennettą. Oprócz niej do kolejnej fazy zawodów awansowały również inne tenisistki, które musiały przebijać się do turnieju głównego przez eliminacje. Ta sztuka udała się m.in. Patricii Mayr-Achleitner, Virginie Razzano, która wygrała z Heather Watson, Zarinie Diyas oraz wspomnianym wcześniej Vandeweghe, Bertens i Vekić.

Nadia Pietrowa (Rosja, WC) – Urszula Radwańska (Polska) 7:5 1:6 6:4
Paula Ormaechea (Argentyna) – Katarzyna Piter (Polska, Q) 7:6(0) 6:1

Coco Vandeweghe (USA, Q) – Marina Erakovic (Nowa Zelandia) 6:4 7:6(6)
Kiki Bertens (Holandia, Q) – Victoria Duval (USA, WC) 7:6(5) 6:1
Patricia Mayr-Achleitner (Austria, Q) – Karin Knapp (Włochy) 3:6 6:1 6:4
Rebecca Peterson (Szwecja, WC) – Mona Barthel (Niemcy) 6:4 4:2 i krecz Niemki
Shuai Peng (Chiny) – Karolina Pliskova (Czechy) 7:5 6:0
Vania King (USA) – Estrella Cabeza Candela (Hiszpania, Q) 6:0 6:0