Indian Wells: Pennetta wygrywa tenisowy dreszczowiec

/ Michał Jaśniewicz , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Flavia Pennetta, po pełnym zwrotów spotkaniu, wygrała ze Sloane Stephens i po raz pierwszy awansowała do półfinału turnieju w Indian Wells. O miejsce w finale Włoszka zagra z Na Li.

Pennett jak dotąd nie święciła sukcesów w Indian Wells. Najlepszym wynikiem Włoszki była czwarta runda w 2009 roku, a w ubiegłym sezonie przegrała już w pierwszej fazie imprezy. 32-letnia tenisistka z Brindisi od początku roku prezentuje jednak znakomitą dyspozycję i potwierdza to również w BNP Paribas Open.

W pierwszym secie ćwierćfinału miało miejsce tylko jedno przełamanie, wywalczone przez Pennettę w siódmym gemie. W drugiej partii breaków było aż siedem. Włoszka nie zdołała wykorzystać własnego podanie przy 5:4 i przegrała ostatecznie 5:7.

Trzeci set to dalsza „karuzela”. Stephnes prowadziła 3:1, by następnie przegrała pięć z sześciu kolejnych gemów. Przy stanie 5:4 Pennetta wykorzystała dopiero piątego meczbola (miała 40-0). Rywalizacja trwała dwie godziny i 26 minut.

Nie grałyśmy naszego najlepszego tenisa – przyznała krytycznie Włoszka, która wygrała ze Stephens po raz trzeci w ich czwartej konfrontacji (trzy pierwsze mecze miały miejsce na kortach ziemnych). – W pierwszym i może jeszcze drugim secie grałyśmy lepiej, ale trzeci był katastrofalny z obu stron. Jestem zadowolona, że przeszłam przez ten mecz.

W półfinale na Pennettę czeka Li. Chinka wygrała z Włoszką w ćwierćfinale tegorocznego Australian Open (6:2, 6:2) i ma także dodatni bilans łączny ich konfrontacji (4-3).

Oba półfinały kobiece rozegrane zostaną w sesji wieczornej. O godzinie 2:30 (czasu w Polsce) na kort centralny wyjdą Agnieszka Radwańska i Simona Halep. Nie przed godziną 4:30 rozpocznie się z kolei pojedynek Pennetty z Li.