Acapulco: tytuł dla Cibulkovej

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Dominika Cibulkova zdobyła swój czwarty tytuł WTA w karierze. Finał turnieju w Acapulco był jednak dla Słowaczki najtrudniejszym meczem w turnieju. Ostatecznie pokonała ona Christinę McHale 7:6(3), 4:6, 6:4.

Słowaczka była zdecydowaną faworytką finału. Po drodze nie straciła bowiem nawet seta, a do gry przystępowała z pewnością z większym zapasem sił niż rywalka. W półfinale Cibulkova z powodu kreczu Zhang rozegrała bowiem tylko sześć gemów. McHale stoczyła natomiast dwa trzysetowe pojedynki.

Tej różnicy na korcie nie było jednak widać. Cibulkova dwukrotnie wychodziła co prawda na nieco wyższe prowadzenie w pierwszym secie, lecz gdy serwowała po to, by wygrać partię, dała się łatwo przełamać. Ostatecznie o wszystkim zdecydował tie break, który przez pierwszą część również był wyrównany. Później cztery kolejne punkty zdobyła jednak turniejowa "jedynka".

W drugiej partii scenariusz był zgoła odwrotny. To McHale jako pierwsza uzyskała breaka, a gdy serwowała na seta, dała się przełamać, nie wykorzystując setbola. Chwilę później Amerykanka się jednak zrehabilitowała, zdobywając kolejne przełamanie i wygrywając 6:4.

W decydującej odsłonie serwis raczej obu paniom przeszkadzał, niż pomagał. Z 10 gemów aż 5 zakończyło się przełamaniami. Autorką trzech z nich była Cibulkova, która wykorzystała przy swoim podaniu czwartą piłkę meczową i zwyciężyła w całym meczu 7:6(3), 4:6, 6:4.