Dubaj: Williams triumfuje w wielkim stylu!

Venus Williams sięgnęła po czterdziesty piąty tytuł w rozgrywkach WTA! W finale zawodów w Dubaju 33-letnia Amerykanka wygrała z Alize Cornet 6:3, 6:0.

Starsza z sióstr Williams kilkukrotnie w tym sezonie sygnalizowała, że wciąż może być groźna dla tenisistek ze ścisłej czołówki, ale dopiero w Dubaju zdołała utrzymać bardzo wysoką formę od pierwszego do ostatniego meczu.

Była liderka rankingu nie tylko wygrała swój pierwszy turniej od października 2012 roku (Luksemburg), ale zrobiła to w nadzwyczajnym stylu. Grająca z „dziką kartą” Williams w całej imprezie nie straciła seta, a w pięciu meczach oddała rywalkom zaledwie 24 gemy!

W finale na doświadczoną Amerykankę czekała Cornet, która we wczorajszym półfinale sensacyjnie pokonała Serenę Williams. Venus skutecznie zrewanżowała się za młodszą siostrę. Co prawda w poszczególnych gemach było sporo walki, ale zdecydowaną ich większość zapisała na swoje konto reprezentantka USA. Mecz trwał godzinę oraz 31 minut.

Venus Williams już po raz trzeci triumfowała w Dubaju. Wcześniej sięgała tu po tytuł w 2009 oraz 2010 roku. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Amerykanka awansuje w rankingu z 44. na 29. pozycję.

Cornet po raz siódmy wystąpiła w finale turnieju WTA (po raz drugi rangi „Premier”), pozostając z trzema tytułami. Francuza w rankingu awansuje z 26. na 23. miejsce.

Finał singla:
Venus Williams (USA, WC) – Alize Cornet (Francja) 6:3, 6:0

Finał debla:
A. Kudriawcewa, A. Rodionova (Rosja, Australia) – R. Kops-Jones, A. Spears (USA) 6:2, 5:7, 10-8