Dubaj: Suarez Navarro eliminuje Kvitovą!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: , foto: AFP

Carla Suarez Navarro w tie breaku trzeciego seta wygrała z broniącą tytułu Petrą Kvitovą, zapewniając sobie miejsce w ćwierćfinale turnieju w Dubaju. Z imprezą pożegnała się również rozstawiona z numerem cztery Sara Errani. Formą zaimponowała zaś Venus Williams, oddając zaledwie trzy gemy Anie Ivanović!

Mecz Suarez Navarro z Kvitovą kończył dzisiejszą rywalizację na Dubai Tennis Stadium. Wydawało się, że konfrontacja nie potrwa długo – rozstawiona z „trójką” Czeszka wygrała pierwszego seta 6:1, a w drugim prowadziła 4:2 i 40-15 (przy podaniu rywalki). Hiszpanka w ostatnim momencie zdołał jednak zerwać się do walki, wygrywając cztery kolejne gemy.

W trzeciej partii znów miały miejsce liczne zwroty sytuacji – Hiszpanka prowadziła 4:2, a Kvitova serwowała przy 5:4. Ostatecznie doszło do tie breaka. Tego lepiej rozpoczęła leworęczna Czeszka, prowadząc 4-2. Po zmianie stron kortu pięć kolejnych punktów wygrała jednak Suarez Navarro! Mecz trwał dwie godziny i 16 minut.

Suarez Navarro wygrała z Kvitovą po raz drugi, w ich siódmej konfrontacji. 25-letnia Hiszpanka o awans do półfinału zagra z Alize Cornet, która wyeliminowała Kirsten Flipkens (6:3, 6:4).

Dziś z turniejem w Dubaju pożegnała się nie tylko ubiegłoroczna mistrzyni, ale także finalistka – Sara Errani. Włoszka musiała uznać wyższość Sorany Cirstei, przegrywając 2:6, 7:5, 1:6. W decydującej partii Rumunka wykorzystała dwie z siedmiu okazji na przełamania, broniąc dwa break pointy.

Słabszą dyspozycję Any Ivanović w pełni wykorzystała Venus Williams. 33-letnia Amerykanka, która w Dubaju gra z „dziką kartą”, wygrała w zaledwie 56 minut 6:2, 6:1!

Po prostu staram się grać dobrze każdego dnia, koncentrować się na każdym kolejnym punkcie i uczyć na błędach popełnianych w każdym ze spotkań. Staram się podchodzić do gry zrelaksowana i z „czystą” głową – zdradziła Williams, która w pierwszej rundzie oddała pięć gemów Jelenie Wiesninie. – Czułam, że mam kontrolę nad większościom punktów. W większości przypadków atakowałam lub stawiałam ją w niewygodnej sytuacji. Obie chciałyśmy mieć kontrolę nad wymianami, więc dobrze, że dzisiaj mnie się to udało.

Pierwszy ćwierćfinał w sezonie osiągnęła Caroline Wozniacki, wygrywając z Anniką Beck 6:4, 6:4. Szlagierowa zapowiada się z kolei pojedynek Sereny Williams z Jeleną Janković. Serbka wygrała dziś z Lucie Safarovą 7:5, 6:4.

Flavia Pennetta (Włochy, Q) – Agnieszka Radwańska (Polska, 2) 6:4, 6:1
Carla Suarez Navarro (Hiszpania) – Petra Kvitova (Czechy, 3) 1:6, 6:4, 7:6(4)
Sorana Cirstea (Rumunia) – Sara Errani (Włochy, 4) 6:2, 5:7, 6:1
Jelena Janković (Serbia, 5) – Lucie Safarova (Czechy) 7:5, 6:4
Caroline Wozniacki (Dania, 8) – Annika Beck (Niemcy, Q) 6:4, 6:4
Alize Cornet (Francja) – Kirsten Flipkens (Belgia) 6:3, 6:4
Venu Williams (USA, WC) – Ana Ivanović (Serbia) 6:2, 6:1

Pierwsza runda debla:
J. Makarowa, J. Wiesnina (Rosja, 2) – S. Williams, V. Williams (USA, WC) 6:4, 4:6, 10-4
F. Pennetta, S. Stosur (Włochy, Australia, WC) – K. Peschke, K. Srebotnik (Czechy, Słowenia, 3) 6:1, 1:6, 10-6