Paryż: Pawliuczenkowa lepsza od Schiavone

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

W odbywającym się w paryskiej hali imienia Pierre de Coubertina turnieju WTA rozegrano dzisiaj dwa mecze imprezy głównej. Zwycięstwa odniosły w nich Anastazja Pawliuczenkowa i Klara Zakopalova.

Dopiero 2 dni temu zakończył się wielkoszlemowy Australian Open, a już dziś panie rozpoczęły walkę w halowym turnieju WTA w Paryżu. W pierwszym dniu rywalizacji odbyły się tylko dwa singlowe spotkania. Anastazja Pawliuczenkowa pokonała Francescę Schiavone, choć pierwszego seta przegrała 1:6. 22-letnia Rosjanka w dalszej części spotkania odnalazła jednak właściwy rytm i znacznie poprawiła serwis. Efekt był zgodny z przedmeczowymi oczekiwaniami – drugą partię wygrała 6:4, a w trzeciej już wyraźnie zdominowała doświadczoną Włoszkę i zwyciężyła 6:1. W drugim poniedziałkowym spotkaniu Klara Zakopalova okazała się lepsza od Caroline Garcii. Rutynowana Czeszka tylko w pierwszej odsłonie toczyła wyrównaną walkę z nagrodzoną dziką kartą reprezentantką gospodarzy, wygrywając ją w tie breaku. Później 31-letnia prażanka odskoczyła rywalce i w drugim secie zwyciężyła 6:2.

Największe gwiazdy turnieju Open GDF Suez przystąpią do rywalizacji najprawdopodobniej w środę. Organizatorom imprezy udało się namówić do przyjazdu do Paryża Marię Szarapową, Petrę Kvitovą i Angelique Kerber.

Przypomnijmy, że w paryskim turnieju jest również jeden polski akcent. Do rywalizacji w głównym cyklu rozgrywkowym wraca bowiem Klaudia Jans-Ignacik. Dla naszej deblistki jest to pierwszy turniej WTA po ponad rocznej przerwie macierzyńskiej. W poniedziałek Polka wraz z Ralucą Olaru awansowały już do ćwierćfinału.

Klara Zakopalova (Czechy) – Caroline Garcia (Francja, WC) 7:6(4), 6:2
Anastazja Pawliuczenkowa (Rosja) – Francesca Schiavone (Włochy) 1:6, 6:4, 6:1

Pierwsza runda debla:
K. Jans-Ignacik, R. Olaru (Polska, Rumunia) – M. Erakovic, P. Martic (Nowa Zelandia, Chorwacja) 7:5, 6:4
S. Errani, R. Vinci (Włochy, 1) – E. Hrdinova, S. Klemenschits (Czechy, Austria) 6:0, 6:2
W. Duszewina, A. Parra Santonja (Rosja, Hiszpania) – G. Dabrowski, O. Kałasznikowa (Kanada, Gruzja) 3:6, 6:3, 10-5

Finały eliminacji:
Galina Woskobojewa (Kazachstan, 6) – Kristyna Pliskova (Czechy) 5:7, 6:4, 7:6(2)
Lara Arruabarrena (Hiszpania) – Barbora Zahlavova Strycova (Czechy, 7) 6:1, 7:5
Johanna Larsson (Szwecja) – Dinah Pfizenmaier (Niemcy) 7:5, 6:3
Anna-Lena Friedsam (Niemcy) – Petra Cetkovska (Czechy) 6:2, 6:2