Szarapowa mistrzynią Australian Open!

/ Jarosław Skoczylas , źródło: australianopen.com, foto: australianopen.com

Maria Szarapowa (nr 5) okazała się najlepsza w tegorocznym turnieju wielkoszlemowym Australian Open. Rosyjska tenisistka pokonała w Melbourne dzisiejszej nocy Serbkę, Anę Ivanovic (nr 4). Rosjanka w siedmiu spotkaniach jakie musiała rozegrać w drodze po tytuł, nie straciła żadnego seta!

Początek spotkania był bardzo nerwowy w wykonaniu obu tenisistek, które popełniały dużo niewymuszonych błędów. Nieco lepiej spisywała się jednak Szarapowa, która wyszła na prowadzenie 4:2. Przewaga ta jednak nie wystarczyła jej aby pewnie wygrać pierwszą partię.

Serbska tenisistka wygrała od tego momentu trzy gemy z rzędu i wyszła na prowadzenie 5:4. Szarapowa jednak nie załamała się przebiegiem gry na korcie Rod Laver Arena i po raz kolejny pokazała wielką klasę. Wygrała trzy kolejne gemy i tym samym po 49 minutach gry, objęła prowadzenie w setach.

W drugiej partii walki oglądaliśmy już zdecydowanie mniej. To Maria Szarapowa narzucała własny rytm gry, który nie bardzo odpowiadał młodej tenisistce z Belgradu. Ivanovic znacznie częściej popełniała niewymuszone błędy, niż kończyła efektownie akcje.

Znakomicie grająca Rosjanka, która przy własnym podaniu straciła zaledwie dwa punkty, zakończyła tego seta po 42 minutach gry. Mecz finałowy był najbardziej wyrównanym spotkaniem, jakie Szarapowa rozegrała w tym roku na Antypodach.

Dla mieszkającej na Florydzie tenisistki jest to trzeci triumf w turnieju Wielkiego Szlema. Poprzednio Rosjanka wygrała Wimbledon (2004 rok) i US Open (2006 rok). Za zwycięstwo otrzyma blisko 1 300 000 AUD, oraz tysiąc punktów do rankingu WTA. Nie zmieni to jednak pozycji Szarapowej w klasyfikacji – nadal będzie na piątym miejscu.