Sydney: porażka Janković, trudny mecz Wozniacki

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Rozstawiona z numerem cztery Jelena Janković przegrała w pierwszej rundzie turnieju w Sydney z Jekatariną Makarową 4:6, 2:6. Ciężki debiut w nowym sezonie miała Caroline Wozniacki.

Janković w ubiegłym tygodniu osiągnęła półfinał w Brisbane, przegrywając w trzech setach z Azarenką. Rywalizacja w Sydney skończyła się dla Serbki znacznie szybciej. Była liderka rankingu przegrała w 78 minut z Jekatariną Makarową 4:6, 2:6. Był to drugi mecz pomiędzy tymi tenisistkami i udany rewanż Rosjanka za ubiegłoroczną porażkę w Cincinnati.

Niemoc w rywalizacji z Dominiką Cibulkovą przerwała Angelique Kerber. Słowaczka wygrała cztery pierwsze pojedynki pomiędzy tymi tenisistkami (m.in. w półfinale ubiegłorocznego turnieju w Sydney), ale dziś górą była leworęczna Niemka. Kerber, po zaciętej walce, wygrała 7:6(5), 7:5.

Porażka w pierwszej rundzie turnieju w Sydney oznacza dla Cibulkovej dużą stratę punktową, gdyż rok temu była tu w finale (przegrała mecz o tytuł z Radwańską 0:6, 0:6).

Emocjonującą rywalizację stoczyły dziś Caroline Wozniacki i „szczęśliwa przegrana” z eliminacji Julia Goerges. W pierwszym secie doszło tylko do jednego przełamania, zdobytego przez Niemkę w szóstym gemie. Wozniacki zdołała zapisać na swoje konto drugą partię (6:2), a w trzeciej prowadziła już 5:2. W tym momencie Goerges wygrała dwa kolejne gemy, by następnie przegrać po zaciętej walce swoje podanie. Mecz trwał godzinę i 53 minuty.

Po niesamowitym sobotnim meczu w Pucharze Hopmana z Agnieszką Radwańską, dziś Alize Cornet stoczyłą jeszcze dłuższy pojedynek i znów przegrany. Francuzka, po dwóch godzinach i 59 minutach walki, uległa Christinie McHale 7:6(4), 2:6, 5:7.

Z rywalizacji w Sydney wycofały się dwie amerykańskie tenisistki – Jamie Hampton i Sloane Stephens. Tą pierwszą w drabince zastąpiła Goerges, zaś drugą Lepchenko. Pochodząca z Taszkientu, a reprezentująca Stany Zjednoczone tenisistka szansę wykorzystała. Lepchenko wygrała ze Swietłaną Kuzniecową 6:3, 3:6, 7:5.

Jekatarina Makarowa (Rosja) – Jelena Janković (Serbia, 4) 6:4, 6:2
Angelique Kerber (Niemcy, 5) – Dominika Cibulkova (Słowacja) 7:6(5), 7:5
Caroline Wozniacki (Dania, 6) – Julia Goerges (Niemcy, LL) 3:6, 6:2, 6:4
Bethanie Mattke-Sands (USA, Q) – Eugenie Bouchard (Kanada) 6:4, 6:3
Carla Suarez Navarro (Hiszpania) – Paula Ormaechea (Argentyan, Q) 3:6, 7:6(5), 6:2
Kaia Kanepi (Estonia) – Victoria Duval (USA, Q) 6:1, 6:3
Varvara Lepchenko (USA, LL) – Swietłana Kuzniecowa (Rosja) 6:3, 3:6, 7:5
Cwetana Pironkowa (Bułgaria) – Sorana Cirstea (Rumunia) 6:4, 6:1
Lauren Davis (USA, Q) – Jarmila Gajdosova (Australia, WC) 6:4, 7:6(8)
Lucie Safarova (Czechy) – Francesca Schiavone (Włochy) 6:4, 6:4
Christina McHale (USA, Q) – Alize Cornet (Francja) 6:7(4), 6:2, 7:5

Pierwsza runda debla:
K. Peschke, K. Srebotnik (Czechy, Słowenia, 2) – K. Date-Krumm, A. Rosolska (Japonia, Polska) 7:5, 6:4
S. Errani, R. Vinci (Włochy, 1) – A. Groenefeld, M. Lucić-Baroni (Niemcy, Chorwacja) 7:5, 6:2
J. Gajdosova, A.Tomljanović (Australia, Chorwacja) – C. Black, S. Mizrza (Zimbabwe, Indie, 3) 6:3, 6:2
H. Chan, L. Huber (Tajwan, USA) – V. Lepchenko, G. Woskobojewa (USA, Kazachstan) 6:3, 6:4
D. Hantuchova, A. Parra Santonja (Słowacja, Hiszpania) – D. Jurak, M. Moulton-Levy (Chorwacja, USA) 2:6, 7:6(6), 10-1
T. Babos, L. Safarova (Węgry, Czechy) – S. Halep, R. Olaru (Rumunia, WC) 7:5, 6:2