Shenzhen: trudny mecz Na Li

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Spore problemy miała Na Li w ćwierćfinale turnieju WTA w Shenzhen przeciwko Monice Niculescu. Ostatecznie rozstawiona z „jedynką” Chinka wygrała 7:5, 4:6, 6:4 i podobnie, jak Shuai Peng, awansowała do najlepszej czwórki.

Ćwierćfinałowy mecz przeciwko Niculescu był dla Li drugim poważnym testem podczas turnieju w Shenzhen. Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie rutynowana Chinka pokonała wracającą do gry po długiej przerwie Wierę Zwonariową. Teraz mierzyła się z rywalką mniej utytułowaną, ale jak się okazało, bardzo groźną. – Monica gra bardzo specyficznie – przyznała Li. – Kiedy gra się przeciwko niej, trzeba być uważny i skupić się na utrzymaniu swojego stylu gry.

O tym, że Niculescu jest wymagającą rywalką Li przekonała się w czwartkowym pojedynku. Zwłaszcza w drugim secie, kiedy to 26-letnia wykorzystała jedynego break pointa w całym secie, wygrała 6:4 i doprowadziła do wyrównania. W trzecim secie Li nie okazała się lepsza, choć i tak dwukrotnie pozwoliła sobie odebrać podanie. Mecz trwał 2 godziny i 20 minut.

Przed Australian Open potrzebuję tego typu meczów – powiedziała Li. – W ten sposób mogę wykonać całą niezbędną pracę, aby przygotować się do rywalizacji. Mogę również poprawić wiarę w siebie.

Półfinałową rywalką Na Li będzie Annika Beck. Rozstawiona z „ósemką” Niemka pokonała 3:6, 6:3, 6:1 Patricię Mayr-Achleitner. 19-letniej Beck sytuacja na korcie zaczęła się układać przy stanie 3:6, 3:3. Od tego momentu wygrała 9 z 10 kolejnych gemów.

W dolnej połówce drabinki o awans do finału zagrają Shuai Peng i Vania King. Druga rakieta gospodarzy nie miała takich problemów jak Li. Peng pewnie wygrała z Janą Cepelovą, oddając Słowaczce tylko pięć gemów. Równie szybko do półfinału awansowała Vania King. Pogromczyni Sary Errani tym razem okazała się lepsza od Barbory Zahlavovej Strycovej, zwyciężając 6:2, 6:4.

Ćwierćfinały singla:
Na Li (Chiny, 1) – Monica Niculescu (Rumunia) 7:5, 4:6, 6:4
Shuai Peng (Chiny, 5) – Jana Cepelova (Słowacja) 6:3, 6:2
Annika Beck (Niemcy) – Patricia Mayr-Achleitner (Austria) 3:6, 6:3, 6:1
Vania King (USA) – Barbora Zahlavova Strycova (Czechy) 6:2, 6:4

Półfinał debla:
M. Niculescu, K. Zakopalova (Rumunia, Czechy) – Y. Wang, J. Zheng (Chiny) 6:3, 6:4