Brisbane: Williams i Szarapowa zagrają ze sobą o finał

/ Michał Jaśniewicz , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Serena Williams i Maria Szarapowa zmierzą się w półfinale turnieju w Brisbane. Drugą parę tworzą Jelena Janković i Wiktoria Azarenka, która po dramatycznym meczu wygrała ze Stefanie Voegele 6:4, 6:7(7), 6:1.

Pierwszy poważniejszy egzamin po powrocie do rywalizacji przejść musiała Szarapowa. Rosjanka przegrała pierwszego seta z Kaią Kanepi 4:6, a drugą partię rozpoczęła od straconego podania. Od tego momentu była liderka rankingu oddała Estonce tylko cztery gemy i wygrała, w równo dwie godziny, 4:6, 6:3, 6:2.

Ona zawsze jest trudną rywalką – oceniła Rosjanka, która w trzecim meczu z Kanepi odniosła trzecie zwycięstwo. – Wcześniej notowałam z nią dobre wyniki, ale ona od tego czasu odniosła sporo sukcesów. Wygrała już tu raz turniej, więc wiedziałam, że dobrze gra jej się na tym korcie. Ja zaczęłam wolno, nie byłam w najlepszej formie na początku.

Ekscytująco zapowiada się konfrontacja półfinałowej Szarapowej z Wlliams. Liderka rankingu pewnie wygrała dziś z Doniką Cibulkovą 6:3, 6:3. Amerykanka odnotowała w tym meczu dwanaście asów, wykorzystała trzy z czterech okazji na przełamanie i ani razu nie straciła swojego podania.

Niespodziewanej dramaturgii dostarczyła konfrontacja Azarenki z Voegele, Białorusinka prowadziła 6:4, 5:4 i 40-0 przy własnym podaniu, a jednak Szwajcarka zdołała doprowadzić do tie breaka. W tym Azarenka prowadziła 6-2, a potem jeszcze 7-6. Voegele obroniła łącznie osiem setboli, a sama wykorzystała pierwszą szansę na skończenie partii. W trzecim secie tak emocjonująco już nie był – Białorusinka oddała niżej notowanej rywalce jednego gema.

Zacięty pojedynek stoczyły też dziś Jelena Janković i Angelique Kerber. Niemka pierwszego seta wygrała w tie breaku 10-8, wykorzystując piątego meczbola (Serbka nie miała żadnego).W dwóch kolejnych partiach Janković bezbłędnie rozgrywała swoje gemy serwisowe i wygrała cały mecz, w dwie godziny oraz 20 minut, 6:7(8), 6:3, 6:1.

Ćwierćfinały singla:
Serena Williams (USA, 1) – Dominika Cibulkova (Słowacja, 9) 6:3, 6:3
Wiktoria Azarenka (Białoruś, 2) – Stefanie Voegele (Szwajcaria) 6:4, 6:7(7), 6:1
Maria Szarapowa (Rosja, 3) – Kaia Kanepi (Estonia) 4:6, 6:3, 6:2
Jelena Janković (Serbia, 4) – Angelique Kerber (Niemcy, 5) 6:7(8), 6:3, 6:1

Półfinał debla:
A. Kudriawcewa, A. Rodionova (Rosja, Australia) – M. Adamczak, O. Rogoewska (Australia, WC) 6:2, 6:2