Auckland: mocny skład półfinałów

/ Michał Jaśniewicz , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Znakomicie zapowiadają się półfinały turnieju WTA w Auckland. Dziś bez straty seta swoje mecze wygrały Ana Ivanović, Kirsten Flipkens i Venus Williams. Trudniejszą przeprawę miała Jamie Hampton.

Rozstawiona z „dwójką” Ivanović potrzebowała 76 minut, by uporać się z Japonką Kurumi Narą. Była liderka rankingu wykorzystała sześć z dziesięciu okazji na przełamanie i wygrała 6:2, 6:3.

To był naprawdę ciężki mecz. Wynik nie oddaje tego jak wyrównana była walka. Byłam naprawdę zaskoczona jej grą. Jestem zadowolona, że zdołałam rozstrzygnąć mecz w dwóch setach – oceniła Serbka.

O miejsce w finale Ana Ivanović zagra z Kirsten Flipkens, z którą w Aucklanda występowała wspólnie w deblu (dziś przegrały w ćwierćfinale). Rozstawiona z numerem trzy Belgijka pokonała inną Japonkę, kwalifikantkę Sachie Ishizu. Flipkens wygrała 6:4, 7:5, chociaż Japonka w pierwszym secie prowadziła 2:0, a w drugim 5:2 i miała nawet dwa setbole.

Zawsze gra się specyficznie z przyjaciółką, ale to tylko mecz tenisowy. Wyjdziemy więc na kort, będziemy grały jak najlepiej, a po wszystkim pójdziemy na kolację – odniosła się do półfinałowej konfrontacji Ivanović.

W drugim spotkaniu półfinałowym dojdzie do konfrontacji wewnątrz amerykańskiej, a jednocześnie dwóch różnych pokoleń. 33-letnia Venus Williams zagra z 23-letnią Jamie Hampton. Starsza z Amerykanek wygrała dziś z Garbine Muguruzą 6:3, 6:3. Młodsza ograła inną swoją rodaczkę, Lauren Davis 6:2, 4:6, 6:4.

Williams i Hampton zmierzą się ze sobą po raz pierwszy.

Ćwierćfinały singla:
Ana Ivanović (Serbia, 2) – Kurumia Nara (Japonia) 6:2, 6:3
Kirsten Flipkens (Belgia, 3) – Sachie Ishizu (Japonia) 6:4, 7:5
Jamie Hampton (USA, 5) – Lauren Davis (USA) 6:2, 4:6, 6:4
Venus Williams (USA) – Garbine Muguruza (Hiszpania) 6:3, 6:3

Ćwierćfinał debla:
L. Hradecka, M. Krajicek (Czechy, Holandia) – K. Flipkens, A. Ivanović (Belgia, Serbia) 3:6, 6:4, 10-3