Finał dla sióstr

/ Anna Wilma , źródło: australianopen.com, foto: australianopen.com

Ukrainki Alona i Katerina Bondarenko awansowały do finału konkurencji gry podwójnej kobiet po tym, jak dzisiejszej nocy wyeliminowały Virginię Ruano Pascual i Anabel Medinę Garrigues.

W tegorocznym Australian Open tenisowe chluby naszych zachodnich sąsiadów spisują się fenomenalnie. Nic więc dziwnego, że ich bardzo dobra dyspozycja pozwoliła na grę w decydującym spotkaniu. Rozstawione z numerem dziesiątym Hiszpanki fatalnie podawały w pierwszym secie, wygrywając zaledwie co trzecią zaserwowaną piłkę. Ponadto dziesięciokrotnie otrzymały szansę przełamania, a zrobiły z niej użytek tylko dwa razy. Bondarenko grały spokojnie, wystrzegając się niewymuszonych błędów. Zwyciężyły seta 6:2. W drugiej partii Garrigues i Pascual broniły się przez blisko godzinę. Ich podanie uległo znacznej poprawie, co w widoczny sposób przełożyło się na wynik. W wojnie przełamań okazały się jednak słabsze o jednego gema, co dało zwycięstwo i pierwszy wielkoszlemowy finał w karierze Ukrainkom.

Rywalkami sióstr Bondarenko w finale będą rozstawione z numerem dwunastym Shahar Peer i Wiktoria Azarenka.