Serbki lepsze od sióstr Williams

/ Jarosław Skoczylas , źródło: australianopen.com, foto: australianopen.com

Serbka Ana Ivanovic (nr 4) będzie rywalką Danieli Hantuchovej (nr 9) w pojedynku decydującym o awansie do finału tegorocznego Australian Open (pula nagród 20 600 000 AUD). Trzecia tenisistka rankingu WTA wyeliminowała dzisiejszej nocy Amerykankę, Venus Williams (nr 8).

Pierwsza partia tego meczu nie stała na wysokim poziomie, gdyż obie zawodniczki zdecydowanie częściej popełniały proste błędy, niż zagrywały dobrze uderzenia. Zarówno Ivanovic jak i Williams po trzy razy przegrały swoje podanie, co jak na mecz dwóch tenisistek ze światowej czołówki, jest zaskakujące.

Ostatecznie o wyniku tej części gry musiał zadecydować tie-break. Początek wprawdzie należał do Williams, która objęła prowadzenie 1:0, jednak potem na Rod Laver Arena dominowała tylko Serbka. Ivanovic bezlitośnie wykorzystywała proste błędy Amerykanki, jakie zdarzyły jej się w tej decydującej rozgrywce.

Na wyższym poziomie rozgrywana była druga partia tego ćwierćfinału. Nadal inicjatywę na korcie miała Ana Ivanovic, która częściej swoje akcje kończyła wygrywającym uderzeniem. Ostatecznie Serbce udało się dwukrotnie przełamać serwis swojej przeciwniczki, dzięki czemu mogła spokojniej grać. Mecz dwudziestolatka wygrała w dwóch setach, po godzinie i 46 minutach gry.

W meczu półfinałowym przeciwko Danieli Hantuchovej (nr 9) to tenisistka z Belgradu będzie zdecydowaną faworytką. Jeśli jednak Słowaczka zaprezentuje się na podobnym poziomie, co w meczu z Agnieszką Radwańską, to może powalczyć z wyżej notowaną rywalką. Mecz Ivanovic – Hantuchova odbędzie się dzisiejszej nocy jako trzeci pojedynek od godziny 1 na korcie Rod Laver Arena.