Stambuł: Li pierwszą finalistką

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/wtatennis.com, foto: AFP

Na Li pokonała Petrę Kvitovą 6:4, 6:2 i awansowała do finału Mistrzostw WTA w Stambule. Dzięki temu Chinka przesunie się na trzecie miejsce w rankingu.

Chociaż wynik wskazuje na dość łatwe zwycięstwo Li, spotkanie było dość długie i zacięte. Zawodniczki spędziły na korcie ponad półtorej godziny. Chinka świetnie rozpoczęła, bo trzy pierwsze gemy padły jej łupem i to dwa przy podaniu rywalki. Warto jednak zaznaczyć, że drugiego breaka Li zdobyła dopiero po siedmiu równowagach w gemie. Kvitova się nie poddała, co w dalszej części seta przyniosło efekty. Czeszka od razu odrobiła część strat, a pod koniec wyrównała na 4:4. Pogoń poszła jednak na marne, bo dwa kolejne gemy wygrała Chinka, co dało jej jednocześnie wygraną w secie.

W drugiej partii też sporo było gemów, w których o sukcesie decydowały pojedyncze piłki. Lepiej kluczowe akcje rozgrywała Li. Na samym początku przełamała Kvitovą, potem sama przegrała podanie, ale od stanu 1:2 nie oddała już przeciwniczce nawet gema. W najważniejszych momentach była bardziej skoncentrowana i nie popełniała błędów. Po godzinie i trzydziestu siedmiu minutach mogła się cieszyć z awansu do finału.

To trzeci występ Li w Mistrzostwach WTA. Dotychczas nie udało jej się wyjść z grupy. Bardzo udany start w tegorocznym turnieju to nie jedyna radość dla Chinki na koniec sezonu. Od poniedziałku będzie ona bowiem nową „rakietą” numer trzy kobiecego tenisa – tak wysoko nie była jeszcze nigdy. Na czwarte miejsce spadnie Maria Szarapowa, a na piąte, niestety, Agnieszka Radwańska.