Stambuł: zwycięski początek Li

Na Li zwycięsko rozpoczęła zmagania w mistrzostwach WTA. Chińska tenisistka pokonała Sarę Errani 6:3, 7:6(5).

W pierwszym secie tego spotkania doszło tylko do jednego przełamania. Li w szóstym gemie znalazła receptę na podanie Włoszki, a sama wykazała się bardzo dobrą dyspozycję serwisową.

Druga partia dostarczyła większych emocji. Errani wyszła na prowadzenie 3:1, ale przegrała cztery kolejne gemy. Przy stanie 5:3 Li minimalnie pomyliła się przy meczbolu i ostatecznie doszło do rozgrywki tie breakowej.

Tą lepiej rozpoczęła Włoszka (3-1), by znów oddać inicjatywę tenisistce z Chin. Li doprowadziła do stanu 6-3, ale nie wykorzystała dwóch kolejnych piłek meczowych przy swoim serwisie. Przy stanie 5-6 Errani trafiła pierwszym podaniem, jednak Chinka odpowiedziała głębokim returnem, zmuszając swoją rywalkę do błędu z forhendu. Mecz trwał godzinę i 45 minut.

Sara Errani ma tym samym już dwie porażki na koncie (wczoraj w dwóch setach uległa Azarence) i tylko prowizoryczne szanse na wyjście z grupy. Dla Li był to pierwszy mecz w tegorocznych mistrzostwach WTA.