Luksemburg: Wozniacki, Stephens i Lisicki w ćwierćfinale

Caroline Wozniacki, Sloane Stephens oraz Sabine Lisicki bez straty seta awansowały do ćwierćfinałów turnieju w Luksemburgu. Z turniejem pożegnała się Andrea Petkovic, która ulegał Karin Knapp 5:7, 5:7.

20-letnia Stephens jest coraz bliżej swojego pierwszego finału WTA. Dziś nadzieja amerykańskiego tenisa wygrała z Yvonne Meusburger 7:5, 6:4. Dziesięć gemów kończyło się w tym spotkaniu przełamaniami, a żadna z tenisistek nie zdołała uzyskać wyraźnej przewagi. W końcówka obu partii skuteczniejsza okazała się jednak Stephens.

W ćwierćfinale Amerykanka zagra ze Stefanie Voegele, która wygrała z Karoliną Pliskovą 6:1, 3:6, 6:3.

Szóste zwycięstwo w szóstej konfrontacji odniosła Caroline Wozniacki nad Monicą Niculescu. Dunce we wszystkich tych spotkaniach nie udało się ugrać nawet seta. Dziś przegrała w godzinę i 48 minut 3:6, 2:6.

Najwyżej rozstawiona w Linzu Caroline Wozniacki zagra o awans do półfinału z Bojaną Jovanovski.

Najszybsze zwycięstwo odniosła w czwartek Sabine Lisicki. Tegoroczna finalistka Wimbledonu pokonała w 62 minuty czeską kwalifikantkę Terezę Smitkovą 6:4, 6:0. Tym samym Niemka osiągnęła pierwszy ćwierćfinał turnieju WTA od swojego wielkoszlemowego sukcesu w Londynie.

W ćwierćfinale mogło dojść do niemieckiego pojedynku, jednak plany te pokrzyżowała Karin Knapp, wygrywając z Andreą Petkovic 7:5, 7:5 i to 26-letnia Włoszka będzie kolejną rywalką Lisicki.

Caroline Wozniacki (Dania, 1) – Monica Niculescu (Rumunia) 6:3, 6:2
Sloane Stephens (USA, 2) – Yvonne Meusburger (Austria) 7:5, 6:4
Sabine Lisicki (Niemcy, 3) – Tereza Smitkova (Czechy, Q) 6:4, 6:0
Karin Knapp (Włochy) – Andrea Petkovic (Niemcy) 7:5, 7:5
Stefanie Voegele (Szwajcaria) – Karolina Pliskova (Czechy) 6:1, 3:6, 6:3

Ćwierćfinały debla:
N. Pietrowa, K. Srebotnik (Rosja, Słowenia, 1) – G. Dabrowski, H. Watson (Kanada, Wielka Brytania) 6:1, 6:4
S. Vogt, Y. Wickmayer (Liechtenstein, Belgia) – L. Dekmeijere, C. McHale (Łotwa, USA) 7:6(2), 4:6, 10-3

Pierwsza runda debla:
K. Piter, K. Mladenovic (Polska, Francja, 2) – S. Foretz Gacon, E. Hrdinova (Francja, Czechy) 6:4, 6:2