Linz: problemy Kerber

Angelique Kerber wygrała z Monicą Niculescu 0:6, 6:1, 6:2 i awansowała do drugiej rundy turnieju w Linzu. W ćwierćfinale są już Ana Ivanović, Carla Suarez Navarro oraz Kirsten Flipkens.

Kerber w mocno kontrowersyjnych okolicznościach otrzymała w ostatniej chwili „dziką kartę”. Nastąpiło to już bowiem po losowaniu drabinki i było możliwe dzięki rezygnacji z gry innej posiadaczki „dzikiej karty” – Lisy Marii Moser (Austriaczka oficjalnie zrezygnowała ze względów osobistych, ale jednocześnie otrzymała „dziką kartę” do turnieju deblowego).

Niemka jeżeli osiągnie w Linzu przynajmniej półfinał, zapewni sobie udział w mistrzostwach WTA (więcej na ten temat tutaj). Tym bardziej zaskakujący był początek pojedynku Kerber z Monicą Niculescu. Reprezentantka Niemiec pierwszą partię przegrała „na sucho”, wygrywając zaledwie 10 piłek! Kerber zdołała się jednak pozbierać i ostatecznie wygrała mecz w godzinę oraz 44 minuty.

O awans do ćwierćfinału Angelique Kerber zagra z Alexandrą Cadantu, która wygrała z reprezentantką gospodarzy Melanie Klaffner 7:6(4), 6:2.

Niespodziewaną porażkę w pierwszej rundzie odnotowała Daniela Hantuchova. Rozstawiona z „ósemką” Słowaczka uległa Karin Knapp 2:6, 6:7(6). Pomimo, iż obie tenisistki mają już spore doświadczenie w rozgrywkach WTA, zagrały ze sobą dopiero po raz pierwszy.

Bez niespodzianek obyło się w trzech pierwszych meczach drugiej rundy turnieju. W szlagierowej potyczce Ana Ivanović wygrała z Francescą Schiavone 6:3, 7:5. Włoszka odnotowała w tym spotkaniu aż dziewięć podwójnych błędów i pięciokrotnie została przełamana.

Błyskawiczne zwycięstwo odnotowały Kirsten Flipkens i Carla Suarez Navarro. Belgijka w 63 minuty ograła Camilę Giorgi 6:1, 6:4, zaś Hiszpanka w 70 minut uporała się z Eliną Switoliną (6:1, 6:4).

W czwartek najważniejszym wydarzeniem dla polskich kibiców będzie mecz drugiej rundy Katarzyny Piter z Dominiką Cibulkovą. Spotkanie to zainauguruje rywalizację na korcie centralnym, rozpocznie się o godzinie 14 i zostanie pokazane w stacji Eurosport 2!

Ana Ivanović (Serbia, 3) – Francesca Schiavone (Włochy) 6:3, 7:5
Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 4) – Jelina Switolina (Ukraina) 6:1, 6:4
Kirsten Flipkens (Belgia, 5) – Camila Giorgi (Włochy, Q) 6:2, 6:1

Angelique Kerber (Niemcy, 1, WC) – Monica Niculescu (Rumunia) 0:6, 6:1, 6:2
Karin Knapp (Włochy) – Daniela Hantuchova (Słowacja, 8) 6:2, 7:6(6)
Alexandra Cadantu (Rumunia) – Melanie Klaffner (Austria, WC) 7:6(4), 6:2

Ćwierćfinały debla:
G. Dabrowski, A. Rosolska (Kanada, Polska, 1) – S. Murray, J. Windley (Wielka Brytania) 6:1, 7:6(4)

Pierwsza runda debla:
I. Buriaczok, K. Piter (Ukraina, Polska) – W. Diatczenko, E. Hrdinova (Rosja, Czechy) 6:4, 6:4
A. Krunić, O. Sawczuk (Serbia, Ukraina) – L. Dekmeijere, C. McHale (Litwa, USA) 6:2, 6:4