Tokio: Kvitova sięga po tytuł

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Petra Kvitova wygrała swój drugi turniej w sezonie i znacząca zwiększyła szanse na udział w Mistrzostwach WTA. W finale zwodów w Tokio Czeszka pokonała Angelique Kerber 6:2, 0:6, 6:3.

W pierwszym secie obie tenisistki miały po dwie szanse na przełamanie, ale wykorzystywała je tylko Kvitova, która wygrała przy podaniu Niemki w drugim i ósmym gemie. W drugiej partii sytuacja się całkowicie odwróciła. Na korcie niepodzielnie panowała Kerber, wygrywając seta „na sucho”.

Decydującą odsłonę wybornie rozpoczęła leworęczna tenisistka z Biloveca. Kvitova zapisała na swoje konto cztery pierwsze gemy. Kerber zdołała doprowadzić do stanu 2:4, ale od tego momentu obie tenisistki zgodnie wygrywały swój serwis. Mecz trwał godzinę i 39 minut.

Kvitova w tym roku wystąpiła w czterech finałach, sięgając po drugi tytuł (wcześniej w Dubaju). Za sukces w Tokio otrzyma 426 tysięcy dolarów oraz 900 punktów rankingowych, co pozwoli przesunąć się jej z 11. na 7. pozycję. Czeszka umocni się także na siódmym miejsce w ranking „Race”.

Kerber po raz drugi wystąpiła w tym roku w finale WTA, drugi raz go przegrywając. Dzięki finałowi w Tokio Niemka wciąż pozostaje w wyścigu o udział w Mistrzostwach WTA.