Seul: kolejna Hiszpanka na drodze Radwańskiej

Lara Arruabarrena będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w półfinale turnieju w Seulu. 21-letnia Hiszpanka wygrała dziś z reprezentantką gospodarzy Su Jeong Jang 6:0, 6:4. Drugą parę półfinałową tworzą Anastazja Pawliuczenkowa i Francesca Schiavone.

Arruabarrena zakończyła spektakularny występ przed własną publicznością 18-letniej Jang, która w rankingu zajmuje 540. miejsce. Pochodząca z Katalonii tenisistka wygrała 64 minuty 6:0, 6:4.

Radwańska w ostatnich tygodniach często trafia na tenisistki z Hiszpanii. W US Open wygrała w dwóch pierwszych rundach z przedstawicielkami Półwyspu Iberyjskiego, zaś w Seulu pokonała na inaugurację Estrellę Cabezę Candelę. Z Arruabarreną krakowianka grała rok temu w Madrycie, pewnie wygrywając 6:3, 6:1.

Najbardziej zaciętym ćwierćfinałem okazała się konfrontacja dwóch najbardziej doświadczonych zawodniczek. Francesca Schiavone wygrała, w dwie godziny i jedną minutę, z Kimiko Date-Krumm 4:6, 6:4, 6:4. Był to czwarty mecz pomiędzy tymi tenisistkami i czwarte zwycięstwo Włoszki.

Sporo zaciętych gemów miało miejsce w konfrontacji Anastazji Pawliuczenkowej z Iriną-Camelią Begu. Zdecydowaną ich większość zapisała na swoje konto rozstawiona z „trójką” Rosjanka, wygrywając 6:2, 6:2.

Ćwierćfinały singla:
Agnieszka Radwańska – Wiera Duszewina (Rosja) 6:2, 6:0
Anastazja Pawliuczenkowa (Rosja, 3) – Irina-Camelia Begu (Rumunia) 6:2, 6:2
Francesca Schiavone (Włochy) – Kimiko Date-Krumm (Japonia) 4:6, 6:4, 6:4
Lara Arruabarrena (Hiszpania) – Su Jeong Jang (Korea, WC) 6:0, 6:4

Półfinał debla:
R. Kops-Jones, A. Spears (USA, 1) – J. Husarova, A. Parra-Santonja (Słowacja, Hiszpania) 6:3, 6:2