US Open: Williams zagra ze Stephens

/ Michał Jaśniewicz , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Serena Williams odnotowała kolejne przekonywujące zwycięstwo. W trzeciej rundzie US Open faworytka gospodarzy wygrała z Jarosławą Szwedową 6:3,6:1 i o miejsce w ćwierćfinale zagra ze Sloane Stephens. Z bardzo dobrej strony pokazały się też w piątek Angelique Kerber i Carla Suarez Navarro.

Ze względu na ponad czterogodzinną batalię Del Potro z Hewittem (czytaj więcej), przerywaną przez opady deszczu, Williams i Szwedowa wyszły na kort centralny dopiero około północy czasu lokalnego. W pierwszym secie doszło tylko do jednego przełamania, wywalczonego przez liderkę rankingu w szóstym gemie.

W drugiej partii sporo gemów miało wyrównany przebieg, ale zdecydowana ich większość padła łupem faworytki gospodarzy, która pewnie wygrała 6:1. Mecz trwał godzinę i 14 minut. Williams zaimponowała przede wszystkim świetną dyspozycją serwisową (76 procent trafionego pierwszego podania!) i potwierdziła miano głównej faworytki do tytułu.

W czwartej rundzie dojdzie do tenisowego szlagieru. Serena Williams zagra w nim ze Sloane Stephens. Tenisistki te spotkały się w ćwierćfinale tegorocznego Australian Open. Zmagająca się z kontuzja Williams przegrała 6:3, 5:7, 4:6.

Jak to zazwyczaj mówię, to będzie epickie. Naprawdę czekam na ten mecz – odniosła się do konfrontacji ze swoją młodszą rodaczką liderka rankingu.

Co ciekawe wszystkie piątkowe mecze trzeciej rundy rozstrzygały się w dwóch setach. Nadspodziewanie gładko z Kaią Kanepi poradziła sobie Angelique Kerber. Niemka wygrała w 62 minuty 6:0, 6:4. Tym samym Kerber udanie zrewanżowała się Estonce za porażkę w drugiej rundzie tegorocznego Wimbledonu.

Czułam się dzisiaj bardzo dobrze – przyznała Niemka o polskich korzeniach. – Byłam skoncentrowana na swojej grze od pierwszego punktu. Jestem bardzo szczęśliwa z awansu do kolejnej rundy.

W trzech meczach turnieju seta nie straciła jeszcze Carla Suarez Navarro. Rozstawiona z numerem osiemnaście Hiszpanka wygrała w piątek z Jie Zheng 6:2, 6:4. O pierwszy w karierze ćwierćfinał US Open Suarez Navarro zagra właśnie z Kerber.

Warto odnotować też niezwykle ciekawy mecz deblowy pierwszej rundy. Najwyżej rozstawione w turnieju Sara Errani i Roberta Vinci wygrały z Danielą Hantuchovą oraz Martiną Hingis 6:3, 7:5. Szwajcarska mistrzyni na pierwszej rundzie zakończyła również rywalizacje w mikście, gdzie wraz z Maheshem Bhupathim przegrali w dwóch tie breakach z Yung-Jan Chan oraz Robertem Lindstedtem.

""

Trzecia runda singla:
Agnieszka Radwańska (Polska, 3) – Anastazja Pawliuczenkowa (Rosja, 32) 6:4, 7:6(1)
Serena Williams (USA, 1) – Jarosława Szwedowa (Kazachstan) 6:3, 6:1
Na Li (Chiny, 5) – Laura Robson (Wielka Brytania, 30) 6:2, 7:5
Angelique Kerber (Niemcy, 8) – Kaia Kanepi (Estonia, 25) 6:0, 6:4
Jelena Janković (Serbia, 9) – Kurumi Nara (Japonia, Q) 6:4, 7:6(5)
Sloane Stephens (USA, 15) – Jamie Hampton (USA, 23) 6:1, 6:3
Jekatarina Makarowa (Rosja, 24) – Sabine Lisicki (Niemcy, 16) 6:4, 7:5
Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 18) – Jie Zheng (Chiny) 6:2, 6:4

Druga runda debla:
A.L. Groenefeld, K. Peschke (Niemcy, Czechy, 6) – T. Babos, F. Schiavone (Węgry, Włochy) 6:4, 6:4
A. Barty, C. Dellacqua (Australia, 8) – P. Cetkovska, K. Flipkens (Czechy, Belgia) 6:3, 6:4
C. Black, M. Erakovic (Zimbabwe, Nowa Zelandia, 13) – V. Lepchenko, S. Zheng (USA, Chiny) 6:1, 7:6(5)
K. Mladenovic, G. Woskobojewa (Francja, Kazachstan, 14) – K. Bertens, J. Larsson (Holandia, Szwecja) 7:5, 7:6(9)

Pierwsza runda debla:
S. Errani, R. Vinci (Włochy, 1) – D. Hantuchova, M. Hingis (Słowacja, Szwajcaria, WC) 6:3, 7:5
J. Makarowa, J. Wiesnina (Rosja, 2) – S. Aoayama, C. Scheepers (Japonia, RPA) 6:4, 6:1
S.W. Hsieh, S. Peng (Tajwan, Chiny, 4) – E. Daniilidou, A. Panowa (Grecja, Rosja) 6:3, 6:4
A. Hlavackova, L. Hradecka (Czechy, 5) – K. Date-Krumm, A. Parra Santonja (Japonia, Hiszpania) 6:0, 6:3
S. Fichman, A. Wozniak (Kanada) – A. Kiick, S. Vickery (USA, WC) 7:5, 4:6, 6:1
J. Craybas, C. Vandeweghe (USA, WC) – A. Cadantu, S. Halep (Rumunia) 2:6, 7:6(4), 6:4
V. King, M. Rybarikova (USA, Słowacja) – Ka. Pliskova, D. Vekić (Czechy, Chorwacja) 6:1, 6:0
P. Hercog, L. Raymond (Słowenia, USA) – P. Martić, A. Petkovic (Chorwacja, Niemcy) 6:2, 3:6, 6:4
S. Klemenschits, A. Klepac (Austria, Słowenia) – W. Duszewina, H. Watson (Rosja, Wielka Brytania) 6:1, 7:5
S. Kuzniecowa, S. Stosur (Rosja, Australia) – Y. Meusburger, P. Ormaechea (Austria, Argentyna) 6:3, 6:0
M, Oudin, A. Riske (USA, WC) – L. Davis, G. Min (USA, WC) 6:2, 6:4