US Open: Stosur za burtą

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Drugi dzień US Open przyniósł pierwszą sensację w turnieju kobiet. Z turnieju już w pierwszej rundzie odpadła bowiem Samantha Stosur. Bez najmniejszych problemów wygrała za to Wiktoria Azarenka.

Stosur była zdecydowaną faworytką tego pojedynku, ale od początku meczu nie było jej łatwo. Australijka jako pierwsza przełamała rywalkę, ale po chwili ta odrobiła straty, a później zdobyła kolejnego breaka i prowadziła 5:4. Od tego momentu na korcie rządziła już jednak Stosur, która wygrała 7:5. Pozostałe dwie partie potoczyły się już jednak inaczej. W drugiej odsłonie Stosur prowadziła 4:2 i wydawało się, że szybko zakończy to spotkanie, lecz później to Duval wygrała cztery kolejne gemy i całego seta. W ostatniej partii mieliśmy tylko jedno przełamanie i to na korzyść Amerykanki. Po blisko trzech godzinach i czterech piłkach meczowych Victoria Duval mogła cieszyć się ze sprawienia wielkiej sensacji i wygranej z rozstawioną z numerem 11 Stosur.

Bardzo ciekawie zapowiadał się także mecz znajdującej się ostatnio w bardzo dobrej formie Simony Halep z Heather Watson. W pierwszym secie dość niespodziewanie to Brytyjka wygrała 6:4, ale w tym meczu niespodzianki nie było. W kolejnych dwóch partiach 6:4, 6:2 zwyciężyła Halep i w następnej rundzie zmierzy się z Donną Vekić, która pokonała 2-1 Marianę Duque-Marino.

Na zakończenie sesji wieczornej na kort centralny wyszła Wiktoria Azarenka, która w pierwszej rundzie spotkała się z Dinah Pfizenmaier. Białorusinka wręcz zmiotła rywalkę z kortu, nie dając jej najmniejszych szans. W nieco ponad godzinę wygrała 6:0, 6:0, w imponującym stylu zapewniając sobie awans do drugiej rundy.

Ponadto w kolejnej fazie turnieju znalazły się także Alison Riske, Swietłana Kuzniecowa, Aleksandra Wozniak i Shuai Peng.