New Haven: Czarny dzień dla Niemek

/ Antoni Cichy , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Angelique Kerber przegrała z Jeleną Wiesniną w meczu drugiej rundy turnieju WTA rozgrywanego na kortach New Heaven. Los swojej rodaczki podzieliły też Sabine Lisicki i Annika Beck.

W spotkaniu, którego stawką był awans do ćwierćfinału, rozstawiona z „dwójką” Kerber uległa Wiesninie 2:6, 4:6. Drugiej partii Rosjanka nie rozpoczęła tak dobrze jak pierwszej i przegrywała 2:3. Wygrana w czterech z kolejnych pięciu gemów pozwoliła jej nie tylko zniwelować straty, ale też przeważyć szalę zwycięstwa w całym pojedynku na swoją korzyść. – To bardzo dobra zawodniczka, potrafi wygrać na każdej nawierzchni i jest waleczna, więc ważne było dla mnie, by zyskać pewność dzięki zwycięstwu w pierwszym secie. Drugi set upłynął pod znakiem wzlotów i upadków z wieloma przełamaniami, lecz w kluczowych momentach serwowałam dobrze – opisuje spotkanie ze swojej perspektywy jego triumfatorka.

O półfinał Wiesnina powalczy z Klarą Zakopalovą. Czeszka po wyrównanym pierwszym secie, w którym miała pewne problemy, w drugi oddała swojej rywalce – Monice Puig – już tylko jednego gema. – Dobrze się dzisiaj czułam i grałam lepiej niż wczoraj. Utrzymywałam koncentrację od pierwszego do ostatniego punktu. Pierwszy set był niezwykle ciężki, przegrywałam 1:3, więc wygrana dodała mi sporo pewności – podsumowała czeska tenisistka.

W ćwierćfinale, pokonując 7:5, 6:3 Sabine Lisicki, miejsce zapewniła sobie też Anastazja Pawliuczenkowa. Finalistka tegorocznego Wimbledonu dołączyła do niechlubnego grona rozstawionych zawodniczek, które znalazły się za burtą rywalizacji. Niemce nie pomogło nawet prowadzenie 3:0 w pierwszym secie.

We wtorek na kortach New Haven rozegrano jeszcze jeden mecz pierwszej rundy, w którym zmierzyły się Petra Kvitova i Annika Beck. Porażka Niemki – trzecia kolejna tego dnia – była niczym gwóźdź do trumny dla fanów tenisa zza zachodniej granicy Polski.

Jelena Wiesnina (Rosja) – Angelique Kerber (Niemcy, 2) 6:2, 6:4
Anastazja Pawliuczenkowa (Rosja) – Sabine Lisicki (Niemcy, 7) 7:5, 6:3
Klara Zakopalova (Czechy) – Monica Puig (Portoryko, Q) 6:4, 6:1

Petra Kvitova (Czechy, 3) – Annika Beck (Niemcy, LL) 4:6, 6:3, 6:3

Pierwsza runda debla:
S. Soler-Espinosa, C. Suarez Navarro (Hiszpania) – S.W. Hsieh, S. Peng (Tajwan, Chiny, 1) 6:4, 6:3
L. Huber, N. Llagostera Vives (USA, Hiszpania, 4) – F. Pennetta, L. Raymond (Włochy, USA) 6:4, 7:5
K. Marosi, M. Moulton-Levy (Węgry, USA) – A. Dulgheru, J. Szwedowa (Rumunia, Kazachstan) 7:6(6), 6:3
C. Black, V. King (Zimbabwe, USA) – D. Hantuchova, M. Hingis (Słowacja, Szwajcaria, WC) 6:3, 6:1