Waszyngton: Rybarikova obroniła tytuł

/ Michał Jaśniewicz , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Magdalena Rybarikova po raz drugi z rzędu wygrała turniej WTA w Waszyngtonie. W finale słowacka tenisistka pokonała Andreę Petkovic 6:4, 7:6(2).

Broniąca tytułu Rybarikova od początku nie miała łatwo w Waszyngtonie, trzy pierwsze mecze rozstrzygała po trzysetowej batalii. W ćwierćfinale zdołała wyeliminować turniejową „jedynkę” Angelique Kerber (7:6, 3:6, 6:3), a w półfinale straciła już tylko dwa gemy z numerem trzy imprezy – Jekatariną Makarową.

Mecz finałowy doskonale rozpoczął się dla Petkovic, która wygrała cztery pierwsze gemy i miała piłkę na 5:0. Słowaczka zdołała jednak wyjść z opresji i zapisać na swoje konto osiem kolejnych gemów! W drugiej partii Rybarikova prowadziła już 5:3, jednak tym razem do odrabiania strat wzięła się Niemka, doprowadzając do tie breaka. W tym wyraźnie lepsza była 24-letnia Słowaczka (7-2)

Magdalena Rybarikova ma teraz bilans meczów w Waszyngtonie 10-0. Urodzona w Piestanach tenisistka ma na koncie cztery tytuły w rozgrywkach WTA Toru, z czego połowę zdobytą właśnie w stolicy USA.

– Zagrałam dzisiaj wspaniale. Nie mogę być bardziej szczęśliwa – mówiła po meczu Rybarikova. – Dzisiaj były naprawdę dobre fragmenty w meczu. Andrea na początku grała za dobrze dla mnie, tym bardziej jestem szczęśliwa, że zdołałam wygrać pierwszego seta. Pod koniec ona znowu zaczęła grać lepiej, a ja byłam trochę spięta, ręce zaczęły mi się trząść, więc jestem bardzo zadowolona, że zagrałam wspaniale w tie breaku.

Petkovic, która w 2012 roku i na początku bieżącego zmagała się z poważnymi kontuzjami, wraca do wysokiej formy i wkrótce znów może stać się groźna dla czołówki. Dla Niemki był to drugi finał WTA w sezonie, ale na razie pozostaje bez tytułu (na początku maja wygrała silnie obsadzony turniej ITF w Marsylii).

To był całkiem dobry tydzień i ogólnie rzecz biorąc jestem usatysfakcjonowana – stwierdziła Petkovic. – Bardzo chciałabym wygrać tytuł i poczuć, że pełni wróciłam do rywalizacji, ale naprawdę jest ok. Ona zagrała bardzo dobrze.