Carlsbad: rozpędzona Hantuchova rywalką Radwańskiej

/ Michał Jaśniewicz , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Daniela Hantuchova będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w drugiej rundzie turnieju w Carlsbadzie. Doświadczona Słowaczka imponująco rozpoczęła rywalizację w Southern California Open, wygrywając z Tamirą Paszek 6:0, 6:0.

30-letnia Hantuchova na odniesienie zwycięstwa potrzebowała zaledwie 47 minut. W tym czasie wykorzystała 6 z 11 okazji na przełamanie, broniąc po drodze trzech break pointów.

To było kompletnie niespodziewane, ponieważ Tamira to wspaniała zawodniczka – przyznała po meczu Słowaczka. – Nie popełniałam zbyt dużo błędów, wszystko funkcjonowała, sama siebie zaskoczyłam. Jestem zadowolona z awansu do drugiej rundy.

Agnieszka Radwańska i Daniela Hantuchova zagrają ze sobą w czwartek. Będzie to ósma konfrontacja tych tenisistek, ale pierwsza od równo dwóch lat. W 2011 roku krakowianka wygrała właśnie w Carlsbadzie ze Słowaczką (0:6, 6:4, 6:4). Łącznie Polka była lepsza od Hantuchovej pięciokrotnie, przegrywając dwa razy.

Dziś przed Hantuchovą mecz pierwszej rundy debla, gdzie zagra w parze z powracającą do wyczynowego tenisa, Martiną Hingis. Ich rywalkami będą Julia Goerges oraz Darija Jurak.

Wtorek w Carlsbadzie nie przyniósł większych niespodzianek. Jedynym zaskoczeniem może być porażka Goerges z kwalifikantką Sesil Karatanczewą. Po zaciętej batalii, trwającej dwie godziny oraz 40 minut, do drugiej rundy awansowała Laura Robson. Najlepsza brytyjska tenisista wygrała z Ayumi Moritą 4:6, 7:5, 6:2.

Pierwsza runda debla:
L. Huber, N. Llagostera Vives (USA, Hiszpania, 2) – N. Grandin, A. Rosolska (RPA, Polska) 5:7, 6:3, 13-11
J. Janković, K. Srebotnik (Serbia, Słowenia, 4) – A. Muhammed, A. Will (USA) 6:2, 6:2
S. Mirza, F. Pennetta (Indie, Włochy) – K. Marosi, M. Moulton-Levy (Węgry, USA) 6:1, 6:2
C. Black, M. Erakovic (Zimbabwe, Nowa Zelandia) – D. Cibulkova, V. Lepchenko (Słowacja, USA) 7:5, 6:2