Bastad: Serena Williams nie do zatrzymania

/ Michał Jaśniewicz , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Serena Williams pewnie zmierza po swój pierwszy tytuł w rozgrywkach WTA rangi „International”. W ćwierćfinale turnieju w Bastad liderka rankingu rozbiła Lourdes Dominguez Lino 6:1, 6:1. Miejsce w półfinale wywalczyła również faworytka gospodarzy – Johanna Larsson.

Niezwykle jednostronne były ćwierćfinały turnieju Collector Swedish Open. Wszystkie rozstrzygnęły się w dwóch setach, a najdłuższy trwał 75 minut.

Mecz Williams skończył się po 62 minutach. Amerykanka nawet raz straciła swoje podanie, ale z kolei Dominguez Lino wygrała tylko jeden swój gem serwisowy. Liderka rankingu była w kluczowych momentach mocno skoncentrowana, gdyż wykorzystała 6 na 6 break pointów.

Moja rywalka grała dzisiaj naprawdę dobrze, więc musiałam być skoncentrowana i czekać na swoje szanse – powiedziała dyplomatycznie Amerykanka. – Na nowo przywykam do gry na kortach ziemnych. W tej chwili wygląda to już lepiej. Chcę zagrać w dwóch kolejnych meczach i wygrać ostatniego dnia, ale czekają mnie naprawdę trudne pojedynki.

W sobotę na drodze Sereny Williams stanie Klara Zakopalova. Rozstawiona z „trójką” Czeszka wygrała z holenderską kwalifikantką Richel Hogenkamp 6:2, 6:3.

Cóż, ona jest najlepszą tenisistką na świecie – odniosła się do meczu półfinałowego Zakopalova, która wygrała jedno z czterech spotkań z Amerykanką. – Grałyśmy ze sobą cztery czy pięć razy, więc wiem jak ona gra, ale z drugiej strony jest teraz bardziej doświadczoną tenisistką, ma więcej tytułów wielkoszlemowych, jest po prostu najlepsza. Gra naprawdę dobrze i zasługuje na pierwszą pozycję w rankingu.

Drugą parę półfinałową utworzyły Johanna Larsson i Flavia Pennetta. Faworytka gospodarzy pewnie wygrała z Mathilde Johansson 6:1, 6:2. Włoszka z kolei pokonała Virginie Razzano 6:1, 6:3. Co ciekawe Pennetta wygrała dopiero po raz pierwszy z Francuzką, w ich piątej konfrontacji.

Półfinał debla:
A. Medina Garrigues, K. Zakopalova (Hiszpania, Czechy, 1) – M. Duque-Marino, T. Pereira (Kolumbia, Brazylia) 7:6(7), 6:1

Ćwierćfinał debla:
A. Dulgheru, F. Pennetta (Rumunia, Włochy) – I. Burjaczok, A. Tatiszwili (Ukraina, Gruzja, 4) 6:4, 6:7(8), 10-6