Bad Gastein: udany dzień dla gospodarzy

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Gospodarze turnieju WTA w Bad Gastein mają powody do radości. A wszystko za sprawą Austriaczek, które świetnie sobie radzą przed własną publicznością – aż trzy awansowały do ćwierćfinału.

Do Lisy-Marii Moser dołączyły w czwartek Yvonne Meusburger i Patricia Mayr-Achleitner. Ta pierwsza potwierdza, że jest teraz w dobrej formie – w zeszłym tygodniu osiągnęła finał turnieju WTA w Budapeszcie, a teraz spokojnie pokonała rozstawioną z „trójką” Irinę-Camelię Begu. 29-letnia Austriaczka zwyciężyła 6:3, 6:3. Tym samym awansowała do ćwierćfinału turnieju w Bad Gastein po raz siódmy z rzędu (we wszystkich edycjach imprezy). O awans do półfinału Meusburger zagra z Arntxą Rus. Holenderka tak się rozochociła po przerwaniu strasznej passy 17 kolejnych porażek w głównym cyklu WTA, że od razu zdołała pokonać kolejną rywalkę. W drugiej rundzie wygrała 5:7, 7:5, 6:3 z Estrelą Cabezą Candelą.

Drugim austriackim sukcesem było natomiast zwycięstwo Patricii Mayr-Achleitner na Petrą Martić. Finalistka imprezy z 2011 roku triumfowała 6:4, 6:4, w obu setach zdobywając po dwa breaki i tracąc podanie po razie. Ćwierćfinałową rywalką Mayr-Achleitner będzie Elina Switolina. Młoda Ukrainka wyeliminowała rozstawioną z „szóstką” Chanelle Scheepers, wygrywając 7:5, 1:6, 6:1.

Do ćwierćfinału awansowała również Annika Beck, która po odpadnięciu Mony Barthel jest najwyżej rozstawioną tenisistką w imprezie. 19-letnia Niemka przegrywała już 2:6, 2:4 z Mandy Minellą, ale zdołała odwrócić losy spotkania. Od tego wyniku wygrała cztery kolejne gemy w drugim secie, a w trzeciej odsłonie także zwyciężyła 6:4.

To był zacięty mecz – mówiła Beck. – Przegrałam pierwszego seta i musiałam wziąć przerwę medyczną, gdyż zaczęła mi lecieć krew z nosa. Nie wiem, co się stało, może to przez wysokość. Mam nadzieję, że się to już nie powtórzy.

Ćwierćfinałową rywalką Anniki Beck Karin Knapp.

Annika Beck (Niemcy, 2) – Mandy Minella (Luksemburg) 2:6, 6:4, 6:4
Yvonne Meusburger (Austria) – Irina-Camelia Begu (Rumunia, 3) 6:3, 6:3
Elina Switolina (Ukraina) – Chanelle Scheepers (RPA, 6) 7:5, 1:6, 6:1
Patricia Mayr-Achleitner (Austria, WC) – Petra Martić (Chorwacja) 6:4, 6:4
Arantxa Rus (Holandia) – Estrela Cabeza Candela (Hiszpania) 5:7, 7:5, 6:3

Ćwierćfinały debla:
S. Klemenschits, A. Klepac (Austria, Słowenia) – R. Olaru, W. Sołowiewa (Rumunia, Rosja, 3) 6:2, 6:3
K. Barrois, E. Daniilidou (Niemcy, Grecja) – E. Hrdinova, S. Peer (Czechy, Izrael, 4) 6:1 i krecz