Faworytka nie zawiodła

/ Jarosław Skoczylas , źródło: australianopen.com, foto: wtatour.com

Liderka światowego rankingu, Justine Henin, awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju Australian Open, który odbywa się w Melbourne. Belgijska tenisistka okazała się lepsza w pierwszym meczu na korcie Rod Laver Arena, a jej rywalką była Olga Pouczkowa.

W pierwszym secie najlepsza zawodniczka miała bardzo dużą przewagę, gdyż jej uderzenia sprawiały wiele problemów Rosjance. Ostatecznie sklasyfikowana na 98 miejscu na świecie zawodniczka zdołała zdobyć tylko jednego gema przy własnym serwisie. Pierwsza część gry zakończyła się bardzo szybko, gdyż już po 22 minutach.

Znacznie ciekawsza gra miała miejsce w drugim secie, kiedy to Pouczkowa toczyła wyrównaną walkę z Henin, jednak głównie było to spowodowane rozluźnieniem Belgijki. Najwyżej rozstawiona tenisistka w turnieju przegrała aż trzykrotnie swój serwis, co niezbyt często jej się zdarza. Od stanu 5:5 dwa gemy z rzędu zdobyła jednak faworytka i wygrała całe spotkanie.

Z turniejem dzisiejszej nocy pożegnały się dwie tenisistki rozstawione, Tatiana Golovin (nr 13) i Patty Schnyder (nr 15). Większą sensację sprawiła reprezentantka gospodarzy, Casey Dellacqua, która wyeliminowała z turnieju Szwajcarkę. Australijka w ostatnim czasie spisuje się bardzo dobrze, od początku roku zdołała awansować już na 78 pozycję na świecie.

Spotkanie było jednak bardzo wyrównane i kibice na Vodafone Arena mogli oglądać ciekawą rywalizację. Przez trzy bardzo długie sety, Australijka grała ryzykownie, co przynosiło jej wiele wygranych punktów. Ostatecznie to właśnie Dellacqua okazała się lepsza i wygrała 4:6, 7:5, 8:6. Kolejną rywalką australijskiej tenisistki będzie Francuzka Amelie Mauresmo (nr 18).

W trzeciej rundzie będziemy mieli okazje zobaczyć już dwa bardzo ciekawe pojedynki, a mianowicie Serena Williams (nr 7) podejmie znakomicie dysponowaną Wiktorię Azarenkę, natomiast Shahar Peer (nr 17) zmierzy się z Rosjanką, Jeleną Demientiewą (nr 11). Mecze te odbędą się w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego.

Wyniki II rundy Australian Open – kobiety (III dzień)