Wimbledon: sensacji stało się zadość

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: własne, foto: AFP

Odpadnięcia z turnieju Marii Szarapowej i Wiktorii Azarenki wystarczą, by nazwać środę dniem pełnym sensacji. Żeby nie było co do tego wątpliwości, swoje spotkania przegrały także Caroline Wozniacki i Ana Ivanović.

Dunka od dłuższego czasu nie imponuje formą, ale jej porażki z Petrą Cetkovską trudno się było spodziewać. Czeszka, która występuje w turnieju głównym dzięki temu, że przedarła się przez kwalifikacje, nie tylko pokonała faworyzowaną Wozniacki, ale uczyniła to bardzo wyraźnie. Dunka urwała Cetkovskiej zaledwie cztery gemy. Po krótkim, niezbyt emocjonującym meczu przegrała 2:6, 2:6.

Z imprezą pożegnała się też Ana Ivanović. Serbka z kolei nie sprostała Kanadyjce Eugenie Bouchard. Rozstawiona z dwunastym numerem Ivanović spisała się lepiej od Wozniacki, ale tylko nieznacznie lepiej. Urwała rywalce sześć gemów. W efekcie po 65 minutach gry przegrała 3:6, 3:6.

Zawiodła także inna faworyzowana Serbka – Jelena Janković. Tenisistka z Bałkanów przegrała jednak ze swoją rodaczką, Vesną Dolonc. Janković także nie udało się ugrać nawet seta – po półtorej godzinie gry przegrała 5:7, 2:6.

W jednym z najbardziej emocjonujących środowych meczów spotkały się Sloane Stephens i Andrea Petkovic. Amerykanka zwyciężyła po ponad dwu i półgodzinnym boju. W decydującym secie wygrała 8:6.

Po takim dniu, w trakcie którego przegrały praktycznie wszystkie faworytki – uchowała się jedynie Petra Kvitova (jej rywalka, Jarosława Szwedowa, oddała mecz walkowerem), pozostaje się cieszyć, że dzisiaj swojego spotkania nie musiała rozgrywać Agnieszka Radwańska.

Sloane Stephens (USA, 17) – Andrea Petkovic (Niemcy, WC) 7:6(2), 2:6, 8:6
Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 19) – Mirjana Lucić-Baroni (Chorwacja) 1:6, 6:3, 6:3
Kirsten Flipkens (Belgia, 20) – Bojana Jovanovski (Serbia) 6:4, 6:4
Camila Giorgi (Włochy) – Sorana Cirstea (Rumunia, 22) 7:6(7), 7:6(6)
Jekatarina Makarowa (Rosja, 25) – Garbine Muguruza (Hiszpania) 6:2, 6:7(3), 6:4
Yen-Hsun Lu (Tajwan) – Lucie Safarova (Czechy, 27) – 4:6, 6:4, 6:4
Alize Cornet (Francja, 29) – Su-Wei Hsieh (Tajwan) 6:3, 6:2
Monica Puig (Portoryko) – Silvia Soler-Espinosa (Hiszpania) 6:2, 5:7, 6:4
Eva Birnerova (Czechy, Q) – Lesia Curenko (Ukraina) 6:3, 6:4